Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10210U vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10210U та AMD Ryzen 7 3800XT — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний CPU для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800XT значно випереджає Intel Core i5 10210U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 12955 проти 2900) та однопотоковими тестами, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та ігор. Водночас Intel i5-10210U виграє в енергоефективності та інтегрованій графіці, що ідеально для мобільних пристроїв із тривалою автономністю. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen, для компактного ноутбука — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 3800XT має в 4,5 рази вищий результат у Cinebench R23 (12955 проти 2900), що критично для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 7 3800XT на 35% швидший у Geekbench 6 (1674 проти 1286), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Енергоефективність: Intel Core i5 10210U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт), що робить його ідеальним для ультрабуків, тоді як Ryzen 7 3800XT (TDP 105 Вт) потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: Intel UHD Graphics у i5-10210U забезпечує базову графіку для офісних завдань, тоді як Ryzen 7 3800XT не має вбудованого GPU, що вимагає дискретної відеокарти.
  • Ціна та доступність: Ryzen 7 3800XT позиціонується як преміальний десктопний CPU, тоді як i5-10210U — масова мобільна модель, що впливає на вартість ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 880 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 2900 12955

GeekBench v6

File compression 275.3 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 79.7 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 100.4 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 118.3 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 17.9 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 34.6 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 4.44 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1286 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 3195 8981

PassMark

Integer math 23 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 13.9 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 10.9M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 81.6 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 414 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2162 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 6191 23604

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i5-10210U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 39x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10210U Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10210U чи AMD Ryzen 7 3800XT?

AMD Ryzen 7 3800XT значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Однак для ігор також важлива дискретна відеокарта, оскільки Ryzen не має вбудованої графіки.

Чи підходить Intel Core i5 10210U для роботи з відео?

Частково. Він може впоратися з легким монтажем завдяки енергоефективності, але для серйозного рендерингу краще обрати Ryzen 7 3800XT, який показує в 4 рази вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i5 10210U значно енергоефективніший (TDP 15 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю. Ryzen 7 3800XT споживає 105 Вт і потребує стаціонарного живлення.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але з урахуванням різного призначення: Intel i5-10210U створений для компактних пристроїв, а Ryzen 7 3800XT — для потужних настільних ПК. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи продуктивності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 10210U має вбудовану графіку UHD, яка підходить для офісних завдань та відео. Ryzen 7 3800XT не має інтегрованого GPU, тому для нього обов'язкова дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.