Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10210U vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10210U та Intel Processor N100 — це два процесори від Intel, які належать до різних поколінь і мають різне призначення. i5 10210U вийшов у 2019 році, тоді як N100 — це свіжіша модель 2023 року. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність і базові завдання, але їхні архітектури та продуктивність помітно відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові параметри, бенчмарки та реальні сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють дуже близькі результати в синтетичних тестах, з невеликою перевагою N100 в одноядерному Cinebench R23 (930 проти 880) та i5 10210U в багатоядерному Geekbench 6 (3195 проти 2595). Intel Core i5 10210U краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як компіляція коду та обробка фото, тоді як Intel Processor N100 виграє в текстовій обробці та пропонує свіжішу архітектуру. Якщо вам потрібна універсальність і вища продуктивність у складних завданнях — обирайте i5 10210U. Для базових офісних і медіа-завдань з енергоефективністю підійде N100.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 10210U має вищу багатоядерну продуктивність у Geekbench 6 (3195 проти 2595) та Passmark (6191 проти 5504), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Intel Processor N100 випереджає i5 10210U в одноядерному Cinebench R23 (930 проти 880) та текстовій обробці (144.1 проти 118.3 стор./сек), демонструючи ефективність у легких сценаріях.
  • i5 10210U значно швидший у фотообробці (34.6 проти 22.6 зобр./сек) та компіляції коду (14.5 проти 12.6 Klines/сек), що важливо для творчих і технічних завдань.
  • Intel Processor N100 вийшов у 2023 році, тоді як i5 10210U — у 2019, що дає N100 перевагу в сучасних інструкціях та енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим показником).
  • У тестах на стиснення файлів i5 10210U показує кращий результат (275.3 проти 227.3 MB/сек), що може бути критичним при роботі з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 880 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 2900 2949

GeekBench v6

File compression 275.3 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 79.7 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 100.4 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 118.3 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 17.9 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 34.6 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 4.44 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1286 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 3195 2595

PassMark

Integer math 23 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 13.9 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 10.9M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 81.6 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 414 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2162 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 6191 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 21 серпня 2019 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i5-10210U N100
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10210U Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва процесори не призначені для ігор через слабку інтегровану графіку. Однак i5 10210U має трохи вищий показник графіки (17 проти 15 балів), що може дати невелику перевагу в дуже старих або нетребувальних іграх.

Чи варто вибирати Intel Processor N100 замість i5 10210U?

Так, якщо вам потрібен свіжіший процесор для базових завдань (серфінг, офіс, відео) і ви цінуєте енергоефективність. Але для складніших завдань, як-от обробка фото чи компіляція, i5 10210U буде продуктивнішим.

Який процесор швидше в одноядерних тестах?

Intel Processor N100 трохи швидший в одноядерному Cinebench R23 (930 проти 880), але в Geekbench 6 лідирує i5 10210U (1286 проти 1216). Різниця незначна, тому обидва чипи близькі за одноядерною продуктивністю.

Чи підходить Intel Core i5 10210U для роботи з відео?

Так, i5 10210U краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг (4.44 проти 3.1 Mpixels/сек у ray tracing), що робить його прийнятним для легкого відеомонтажу, хоча без дискретної графіки не обійтися.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Processor N100 використовує новішу архітектуру Alder Lake-N, що може забезпечити кращу оптимізацію енергоспоживання в сучасних сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.