Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10300H vs AMD Ryzen 7 4800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10300H та AMD Ryzen 7 4800H — два популярних мобільних процесори, що вийшли у 2020 році. Обидва орієнтовані на ігрові та продуктивні ноутбуки, але мають суттєві відмінності в архітектурі. Intel пропонує 4 ядра та 8 потоків, тоді як AMD — 8 ядер і 16 потоків, що робить Ryzen значно потужнішим у багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів і реальну продуктивність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 4800H значно перевершує Intel Core i5 10300H у багатопотоковій продуктивності завдяки вдвічі більшій кількості ядер і потоків. У тестах Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen (11135 балів) більш ніж удвічі вищий за показник i5 (4863 бали). В одноядерних завданнях різниця менша, але Ryzen також має перевагу. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ryzen 7 4800H стане кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань. Для ігор обидва процесори підходять, але Ryzen забезпечує більший запас продуктивності.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i5 10300H має 4 ядра та 8 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 4800H — 8 ядер і 16 потоків, що дає подвійну перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 7 4800H набирає 11135 балів проти 4863 у i5 10300H, що майже в 2.3 рази більше.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen також випереджає Intel в одноядерних тестах: Geekbench 6 — 1624 проти 1512, Cinebench R23 — 1253 проти 1121.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 4800H має кращу вбудовану графіку (26 балів проти 20), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про подібне тепловиділення при навантаженні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1121 1253
Cinebench R23 (багатоядерний) 4863 11135

GeekBench v6

File compression 374.2 MB/sec 525.2 MB/sec
Clang compilation 32.9 Klines/sec 60.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 101.1 pages/sec 141.9 pages/sec
PDF Renderer 136 Mpixels/sec 239.3 Mpixels/sec
Text processing 146.6 pages/sec 136.2 pages/sec
Background blur 25.2 images/sec 37.4 images/sec
Photo processing 44.6 images/sec 53.7 images/sec
Ray tracing 6.49 Mpixels/sec 15.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 1624
Geekbench 6 (багатоядерний) 4633 7307

PassMark

Integer math 27.4 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Floating point math 17.3 GOps/sec 37.8 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 15.2M Strings/sec 29.7M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 119.4 MBytes/sec 273.9 MBytes/sec
Physics 513 Frames/sec 763 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2556 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 8365 18501

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i5-10300H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.5 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 29x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1440 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Vega 7
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 448
TMUs 24 28
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10300H Сайт AMD Ryzen 7 4800H
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10300H чи AMD Ryzen 7 4800H?

Для ігор обидва процесори підходять, але Ryzen 7 4800H має перевагу завдяки вищій одноядерній продуктивності та більшій кількості ядер, що може бути корисним у сучасних іграх, які використовують багатопотоковість.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 7 4800H замість Intel Core i5 10300H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — Ryzen 7 4800H забезпечує вдвічі вищу багатопотокову продуктивність. Для простих офісних завдань i5 10300H також буде достатньо.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 4800H має кращу інтегровану графіку (26 балів проти 20 у Intel), що дозволяє комфортно грати в менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.

Чи сильно гріються ці процесори?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про подібне тепловиділення. Однак Ryzen 7 4800H при високому навантаженні може потребувати кращого охолодження через більшу кількість ядер.

Який процесор краще підходить для роботи з архівами та компіляцією?

AMD Ryzen 7 4800H значно швидше: швидкість стиснення файлів — 525.2 MB/sec проти 374.2 MB/sec у Intel, а компіляція Clang — 60.6 Klines/sec проти 32.9 Klines/sec.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.