Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10300H vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10300H та AMD Ryzen 7 7840U — це два процесори для ноутбуків, які належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році як рішення для ігрових та продуктивних лептопів, тоді як другий представляє сучасну архітектуру AMD 2023 року. Вони суттєво відрізняються за продуктивністю, енергоспоживанням та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840U значно перевершує Intel Core i5 10300H за всіма показниками продуктивності. Завдяки новішій архітектурі Zen 4, він пропонує майже вдвічі вищу багатопотокову потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 12883 проти 4863) та кращу однопотокову роботу. Інтегрована графіка RDNA 3 також набагато потужніша, що дозволяє грати в сучасні ігри без дискретної відеокарти. Якщо ви обираєте ноутбук для роботи, творчості чи ігор, Ryzen 7 7840U є очевидним лідером. Intel Core i5 10300H може бути варіантом лише для бюджетних моделей або специфічних завдань, де важлива сумісність зі старим обладнанням.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7840U має значно вищі результати в усіх бенчмарках. Наприклад, Geekbench 6 багатоядерний: 11509 проти 4633 у Intel Core i5 10300H.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 7 7840U досягає кращої продуктивності на ват завдяки техпроцесу 4 нм проти 14 нм у Intel.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7840U оснащений графікою RDNA 3, яка майже вдвічі потужніша (38 балів проти 20), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Багатопотоковість: Ryzen 7 7840U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i5 10300H — 4 ядра та 8 потоків. Це дає перевагу в рендерингу, компіляції та багатозадачності.
  • Дата виходу: Intel Core i5 10300H вийшов у квітні 2020 року, а AMD Ryzen 7 7840U — у травні 2023 року. Новіший процесор пропонує сучасні технології та кращу підтримку стандартів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1121 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 4863 12883

GeekBench v6

File compression 374.2 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 32.9 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 101.1 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 136 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 146.6 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 25.2 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 44.6 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 6.49 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 4633 11509

PassMark

Integer math 27.4 GOps/sec 92.2 GOps/sec
Floating point math 17.3 GOps/sec 52.6 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 80M Primes/sec
Random string sorting 15.2M Strings/sec 33.2M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 119.4 MBytes/sec 292 MBytes/sec
Physics 513 Frames/sec 1250 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2556 3599
Passmark CPU (багатоядерний) 8365 24980

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-10300H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.5 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 33x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1440 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 780M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10300H Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10300H чи AMD Ryzen 7 7840U?

AMD Ryzen 7 7840U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці RDNA 3. Він може запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як Intel Core i5 10300H потребує дискретної відеокарти для більшості ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10300H у 2024 році?

Це можливо лише для бюджетних моделей або специфічних завдань, де не потрібна висока продуктивність. Для більшості сучасних застосунків та ігор краще обрати новіший Ryzen 7 7840U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7840U використовує техпроцес 4 нм, що забезпечує кращу продуктивність на ват, особливо в багатопотокових завданнях.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7840U для відеомонтажу?

Так, завдяки 8 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 12883) він чудово справляється з рендерингом відео, фото та 3D-графіки.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 7840U перевершує Intel Core i5 10300H в однопотокових тестах: Geekbench 6 одноядерний 2482 проти 1512, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.