Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10300H vs AMD Ryzen AI 9 HX 375

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10300H та AMD Ryzen AI 9 HX 375 — це процесори різних поколінь і класів. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на ігрові ноутбуки початкового рівня, другий — сучасний чип 2024 року з інтегрованим ШІ-прискорювачем. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, продуктивності та енергоефективності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно перевершує Intel Core i5 10300H за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 4,5 рази вищий, а одноядерний — на 77%. Він також має набагато потужнішу інтегровану графіку (100 балів проти 20) і вищу енергоефективність. Якщо вам потрібен сучасний процесор для важких завдань, роботи зі ШІ або ігор, Ryzen AI 9 HX 375 — очевидний вибір. Intel Core i5 10300H може бути актуальним лише для бюджетних ноутбуків або специфічних завдань, де ціна є критичним фактором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen AI 9 HX 375 набирає 21712 балів у Cinebench R23, тоді як i5 10300H — лише 4863, що робить AMD у 4,5 рази швидшим у багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: AMD лідирує з результатом 1988 балів у Cinebench R23 проти 1121 у Intel, що дає приріст у 77%.
  • Інтегрована графіка: Ryzen AI 9 HX 375 отримує 100 балів за графіку, тоді як i5 10300H — лише 20, що робить AMD набагато кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Ryzen AI 9 HX 375 досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні завдяки сучаснішій архітектурі.
  • Дата виходу: Intel Core i5 10300H вийшов у квітні 2020 року, а AMD Ryzen AI 9 HX 375 — у липні 2024, що пояснює значну різницю в технологіях і продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1121 1988
Cinebench R23 (багатоядерний) 4863 21712

GeekBench v6

File compression 374.2 MB/sec 1200 MB/sec
Clang compilation 32.9 Klines/sec 123 Klines/sec
HTML 5 Browser 101.1 pages/sec 311.6 pages/sec
PDF Renderer 136 Mpixels/sec 462.6 Mpixels/sec
Text processing 146.6 pages/sec 296 pages/sec
Background blur 25.2 images/sec 65.3 images/sec
Photo processing 44.6 images/sec 123.2 images/sec
Ray tracing 6.49 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 2868
Geekbench 6 (багатоядерний) 4633 14865

PassMark

Integer math 27.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 17.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 27M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 15.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 119.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 513 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 7.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2556 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8365 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 24 липня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі i5-10300H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 890M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2.5 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 20x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 15-54 Вт
Сокет BGA-1440 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 AMD Radeon 890M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 16
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 5,94 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10300H Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10300H чи AMD Ryzen AI 9 HX 375?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (100 балів проти 20) і вищій одноядерній продуктивності, що забезпечує більше FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10300H у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений. Процесор застарів і значно поступається сучасним моделям, таким як Ryzen AI 9 HX 375, за продуктивністю та енергоефективністю.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 забезпечує в 4,5 рази вищу багатоядерну продуктивність, що робить його набагато кращим для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань.

Чи підтримує AMD Ryzen AI 9 HX 375 технології штучного інтелекту?

Так, він має вбудований ШІ-прискорювач (NPU), що дозволяє ефективно виконувати завдання машинного навчання та обробки даних локально.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen AI 9 HX 375 досягає значно вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.