Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10300H vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10300H та Apple M2 Max — це процесори з різних епох та архітектур. Перший — 4-ядерний чип для ігрових та робочих ноутбуків 2020 року, другий — флагманський 12-ядерний ARM-процесор Apple 2023 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від синтетичних тестів до реальної продуктивності в завданнях, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає Intel Core i5 10300H за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 3 рази вищий, Geekbench 6 — майже втричі, а швидкість компіляції коду — у 4 рази. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про високий рівень оптимізації. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійних завдань — обирайте M2 Max. Якщо бюджет обмежений і ви не потребуєте екстремальної багатопотоковості, i5 10300H залишається гідним варіантом для ігор та повсякденної роботи.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 14767 балів проти 4863 у Intel Core i5 10300H.
  • У Geekbench 6 M2 Max набирає 2695 балів в одноядерному тесті та 14891 у багатоядерному, тоді як i5 10300H — лише 1512 та 4633 відповідно.
  • Швидкість обробки файлів (File compression) у M2 Max становить 1690 MB/s, що в 4,5 раза більше, ніж у i5 10300H (374,2 MB/s).
  • Інтегрована графіка M2 Max оцінюється в 40 балів проти 20 у i5 10300H, що вдвічі краще для роботи з відео та графікою.
  • Apple M2 Max вийшов у січні 2023 року, тоді як Intel Core i5 10300H — у квітні 2020, що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1121 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 4863 14767

GeekBench v6

File compression 374.2 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 32.9 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 101.1 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 136 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 146.6 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 25.2 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 44.6 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 6.49 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 4633 14891

PassMark

Integer math 27.4 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 17.3 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 15.2M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 119.4 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 513 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2556 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 8365 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 квітня 2020 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i5-10300H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 50 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 4864
TMUs 24 304
ROPs 3 152
Обчислювальні блоки 24 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10300H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10300H чи Apple M2 Max?

Для ігор на Windows-ноутбуках i5 10300H є більш сумісним вибором, оскільки більшість ігор оптимізовано під x86. M2 Max потужніший, але через архітектуру ARM і обмежену підтримку ігор на macOS може поступатися в ігровій продуктивності.

Чи варто переплачувати за Apple M2 Max порівняно з Intel Core i5 10300H?

Так, якщо ваша робота потребує високої багатопотокової продуктивності, компіляції коду, рендерингу або роботи з відео. Для простих завдань i5 10300H буде достатньо, і переплата не виправдана.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10300H чи Apple M2 Max?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 Max досягає значно вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 10300H і Apple M2 Max за продуктивністю в бенчмарках?

Так, бенчмарки показують величезну перевагу M2 Max: у Cinebench R23 багатоядерний тест він у 3 рази швидший, у Geekbench 6 — майже втричі, а в Passmark — у 3,2 раза.

Який процесор краще для роботи з відео та фото: Intel Core i5 10300H чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max значно кращий: він обробляє 149,6 зображень за секунду (Photo processing) проти 44,6 у i5 10300H, а також має вдвічі вищу оцінку інтегрованої графіки, що прискорює рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.