Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 3 8440U — це два мобільні процесори, які орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший вийшов у 2020 році, другий — наприкінці 2023-го. Різниця в поколіннях суттєво впливає на продуктивність: Ryzen 3 8440U демонструє значно вищі результати в синтетичних тестах, має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще підійде для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U суттєво випереджає Intel Core i5 10310U за всіма показниками продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат новинки майже втричі вищий (9089 проти 3094), а в Geekbench 6 однопотокова перевага становить понад 60%. Якщо ви обираєте ноутбук для роботи, навчання або легких ігор, Ryzen 3 8440U забезпечить помітно більшу швидкодію та кращу енергоефективність. Intel Core i5 10310U залишається актуальним хіба що для базових офісних завдань, але з огляду на вік і нижчі бенчмарки поступається сучаснішому конкуренту.

Основні відмінності

  • Продуктивність: AMD Ryzen 3 8440U має значно вищі показники в усіх тестах. Наприклад, у Cinebench R23 багатоядерний результат 9089 проти 3094 у Intel Core i5 10310U.
  • Однопотокова швидкодія: Ryzen 3 8440U набирає 1610 балів у Cinebench R23 (одноядерний), тоді як Intel — лише 1051, що дає перевагу приблизно в 53%.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 3 8440U отримав вищий показник за графікою (31 проти 17), що робить його кращим для перегляду відео та нетребувальних ігор.
  • Рік випуску та архітектура: Intel Core i5 10310U вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як AMD Ryzen 3 8440U — 2023 рік на сучаснішій архітектурі Zen 4.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 3 8440U при цьому демонструє значно вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 9089

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec Немає даних
Clang compilation 20 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 120.5 pages/sec Немає даних
Background blur 19.6 images/sec Немає даних
Photo processing 40.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 6980

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 0.8-2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 30x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8440U має кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, тому він забезпечить комфортнішу частоту кадрів у нетребувальних іграх. Intel Core i5 10310U поступається за цими параметрами.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10310U у 2024 році?

Якщо бюджет дуже обмежений і завдання обмежуються офісними програмами та вебсерфінгом, такий ноутбук ще може підійти. Однак для більш вимогливих задач краще обрати модель з AMD Ryzen 3 8440U.

Наскільки AMD Ryzen 3 8440U швидший у багатопотокових завданнях?

У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 3 8440U становить 9089 балів, що майже втричі вище за 3094 бали у Intel Core i5 10310U. Це означає суттєву перевагу при рендерингу, компіляції та архівації.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 3 8440U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи підтримує Intel Core i5 10310U сучасні стандарти пам'яті?

Intel Core i5 10310U підтримує DDR4-2666 та LPDDR3-2133, тоді як AMD Ryzen 3 8440U працює з більш швидкою DDR5 та LPDDR5x, що додатково впливає на загальну продуктивність системи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.