Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 5 5600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 5 5600U — це два популярні мобільні процесори для ультрабуків і тонких ноутбуків. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як Ryzen 5 5600U дебютував у 2021 році на базі Zen 3. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, але суттєво відрізняються за продуктивністю та технологією. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600U значно випереджає Intel Core i5 10310U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 7582 проти 3094) і однопотоковими завданнями (Geekbench 6 одноядерний: 1834 проти 1436). Він також пропонує кращу інтегровану графіку та швидкість обробки даних (стиснення файлів: 670.8 MB/s проти 294.6 MB/s). Якщо вам потрібен потужніший процесор для роботи, творчості чи ігор, Ryzen 5 5600U є очевидним вибором. Intel Core i5 10310U може бути актуальним лише в бюджетних ноутбуках або при дуже обмеженому бюджеті.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600U майже вдвічі швидший за Core i5 10310U у Cinebench R23 (7582 проти 3094) та Passmark (15431 проти 6438).
  • Однопотокова швидкість: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 (1834 проти 1436) та Cinebench одноядерному (1372 проти 1051), що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 5600U має кращу графічну підсистему (Radeon RX Vega 7) — 25 балів проти 17 у Intel UHD Graphics, що дозволяє комфортніше грати в нетребувальні ігри.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 5 5600U досягає вищої продуктивності при тому ж TDP (15 Вт).
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core i5 10310U (Comet Lake, 2020) застарів порівняно з Ryzen 5 5600U (Zen 3, 2021), що пояснює значний розрив у тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 7582

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 670.8 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 123.2 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 169.3 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 183.2 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 29.9 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 53.1 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 1834
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 6371

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 31 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 182.4 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 700 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 15431

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.8-2.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 23x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 448
TMUs 24 28
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 5 5600U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 5 5600U?

AMD Ryzen 5 5600U кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon RX Vega 7. Він забезпечує вищу частоту кадрів у нетребувальних іграх, тоді як Intel UHD Graphics 620 помітно слабша.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10310U у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений. Ryzen 5 5600U пропонує значно кращу продуктивність за схожу ціну, тому Intel Core i5 10310U застарів для більшості сучасних завдань.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 5 5600U?

Обидва мають однаковий рівень енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 5600U виконує більше роботи на ват завдяки сучаснішій архітектурі Zen 3.

Наскільки AMD Ryzen 5 5600U швидший у багатозадачності?

Ryzen 5 5600U приблизно вдвічі швидший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 7582 проти 3094. Це означає плавнішу роботу з декількома додатками одночасно.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 5600U значно швидший: обробка фото — 53.1 images/s проти 40.7, фоновий розмиття — 29.9 images/s проти 19.6. Він краще впорається з рендерингом та монтажем.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.