Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 5 7600 — це процесори різних поколінь і призначення. Перший створений для ультрабуків 2020 року з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — потужний настільний CPU 2023 року на архітектурі Zen 4. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Intel Core i5 10310U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 4,6 раза вищий, а одноядерний — на 77%. Це зумовлено новішою архітектурою, вищими частотами та більшою кількістю ядер. Однак i5-10310U виграє в енергоефективності та підходить для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або робочих завдань — обирайте Ryzen 5 7600. Для офісних завдань і тривалої роботи від батареї — i5-10310U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 7600 набирає 14 344 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як i5-10310U — лише 3094, що у 4,6 раза менше.
  • Одноядерна швидкість: Geekbench 6 (одноядерний) показує 2892 у Ryzen 5 7600 проти 1436 у конкурента — різниця майже вдвічі.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 має кращу вбудовану графіку (39 балів проти 17), що дозволяє грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий показник 100 балів, але i5-10310U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт проти 65 Вт у Ryzen), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Покоління та платформа: i5-10310U (2020) — мобільний процесор для ультрабуків, Ryzen 5 7600 (2023) — настільний CPU на сокеті AM5 з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 14344

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 11734

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.8-2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 38x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує комфортний геймплей у сучасних іграх, тоді як i5-10310U підійде лише для дуже старих або нетребувальних проєктів.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10310U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (3094 у Cinebench R23) дозволяє працювати з легкими проєктами. Для серйозного відеомонтажу краще обрати Ryzen 5 7600, який у 4,6 раза швидший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але Intel Core i5 10310U споживає лише 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків і тривалої роботи від батареї. Ryzen 5 7600 потребує 65 Вт і орієнтований на стаціонарні ПК.

Чи підтримує AMD Ryzen 5 7600 пам'ять DDR5?

Так, Ryzen 5 7600 працює з DDR5, що забезпечує вищу пропускну здатність і швидкість роботи. Intel Core i5 10310U використовує DDR4, що є застарілим стандартом.

Який процесор обрати для офісних завдань та серфінгу?

Для офісних завдань, перегляду веб-сторінок і роботи з документами достатньо Intel Core i5 10310U. Він енергоефективний і не перегрівається. Ryzen 5 7600 буде надлишковим, але забезпечить запас продуктивності на майбутнє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.