Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 5 8640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 5 8640HS — це два мобільні процесори різних поколінь, які орієнтовані на ноутбуки середнього рівня. Перший вийшов у 2020 році, другий — наприкінці 2023-го, що одразу вказує на значну різницю в архітектурі. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність та інтегровану графіку, спираючись на реальні бенчмарки.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640HS значно випереджає Intel Core i5 10310U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 13040 проти 3094) і однопотоковою (Geekbench 6: 2269 проти 1436). Він також демонструє кращі результати в роботі з графікою та компресією файлів. Однак Intel Core i5 10310U має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 0), що може бути критичним для автономності в легких ультрабуках. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або ігор — обирайте Ryzen 5 8640HS. Для базових офісних завдань і тривалої роботи від батареї підійде i5 10310U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8640HS має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 13040 проти 3094 у Intel Core i5 10310U.
  • У однопотокових тестах Ryzen 5 8640HS також лідирує: Geekbench 6 одноядерний — 2269 проти 1436 у конкурента.
  • Інтегрована графіка Ryzen 5 8640HS оцінюється вище (34 бали проти 17), що дає перевагу в базових іграх та редагуванні відео.
  • Intel Core i5 10310U має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів), тоді як у Ryzen 5 8640HS він дорівнює 0, що вказує на більше енергоспоживання.
  • За тестом Passmark CPU (багатоядерний) Ryzen 5 8640HS набирає 19412 балів, що майже втричі більше за 6438 балів Intel Core i5 10310U.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 13040

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 928.4 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 200 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 237.7 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 37.6 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 72.3 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 11.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2269
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 8013

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 67.2 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 39 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 13.5 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 223.9 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 914 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 3625
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 19412

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.8-2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт Немає даних
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 16
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 5 8640HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 5 8640HS?

AMD Ryzen 5 8640HS значно потужніший як за CPU, так і за інтегрованою графікою, тому він краще впорається з іграми, хоча для сучасних AAA-проєктів все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10310U у 2024 році?

Тільки якщо ви шукаєте бюджетний варіант для простих завдань (серфінг, офіс) і цінуєте низьке енергоспоживання. Для роботи або ігор краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 5 8640HS?

Intel Core i5 10310U має вищий рейтинг енергоефективності, що означає менше споживання енергії та потенційно довшу автономність у легких ноутбуках.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 5 8640HS за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різницю в поколіннях: Ryzen 5 8640HS значно швидший у багатопотокових завданнях, тоді як i5 10310U виграє лише в енергоефективності.

Який процесор краще для роботи з відео та фото: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 5 8640HS?

AMD Ryzen 5 8640HS значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг та обробку зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.