Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 7 5700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 7 5700X — це процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків, випущений у 2020 році, з акцентом на енергоефективність. Другий — десктопний процесор 2022 року для настільних ПК, орієнтований на багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700X значно перевершує Intel Core i5 10310U майже в усіх аспектах продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 14077 балів проти 3094, а Geekbench 6 багатоядерний — 10313 проти 3675. Ryzen також лідирує в однопотоковій продуктивності (1510 vs 1051 у Cinebench R23 одноядерний). Однак i5 10310U виграє за енергоефективністю (100 балів) та має вбудовану графіку, що робить його кращим вибором для ультрабуків. Для ігор, рендерингу, компіляції та роботи з важкими додатками однозначно кращий Ryzen 7 5700X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5700X має в 4-5 разів вищі результати в Cinebench R23 багатоядерний (14077 проти 3094) та Geekbench 6 багатоядерний (10313 проти 3675).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5700X також швидший в одноядерних тестах: Geekbench 6 одноядерний — 2166 проти 1436, Cinebench R23 одноядерний — 1510 проти 1051.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але i5 10310U споживає значно менше (15 Вт TDP) порівняно з Ryzen 7 5700X (65 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 10310U має вбудоване графічне ядро (UHD Graphics), тоді як Ryzen 7 5700X не має інтегрованої графіки, тому вимагає дискретної відеокарти.
  • Реальні завдання: Ryzen 7 5700X значно швидший у компіляції коду (78.8 Klines/sec проти 20 Klines/sec), стисненні файлів (1060 MB/sec проти 294.6 MB/sec) та обробці зображень (76.8 images/sec проти 40.7 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 14077

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 78.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 307.8 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 41.4 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2166
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 10313

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 93.4 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 51.8 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 122M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 33.4M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 20.2 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 323.2 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 1351 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 21.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 3382
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 26658

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.8-2.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 51,2 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 7 5700X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 7 5700X?

AMD Ryzen 7 5700X значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій і багатопотоковій продуктивності. Однак він вимагає дискретної відеокарти, тоді як i5 10310U має вбудовану графіку, але не підходить для сучасних ігор.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10310U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу та редагування відео він підійде, але для складних проектів краще обрати Ryzen 7 5700X, який у 4-5 разів швидший у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 7 5700X?

Intel Core i5 10310U значно енергоефективніший (TDP 15 Вт) порівняно з Ryzen 7 5700X (TDP 65 Вт). Це робить i5 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5700X для робочих станцій?

Так, Ryzen 7 5700X чудово підходить для робочих станцій завдяки високій багатопотоковій продуктивності, що важливо для рендерингу, компіляції, моделювання та інших ресурсомістких завдань.

Який процесор має краще співвідношення ціни та продуктивності?

AMD Ryzen 7 5700X пропонує значно вищу продуктивність за розумну ціну, що робить його кращим вибором для більшості завдань. Intel Core i5 10310U виправданий лише в ультрабуках, де важлива енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.