Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 7 5800X — це процесори з різних світів: перший створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний камінь для продуктивних ПК. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, кешем, енергоспоживанням, бенчмарками та ігровою продуктивністю, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X значно перевершує Intel Core i5 10310U майже в усіх аспектах продуктивності: багатоядерні тести (Cinebench R23: 15344 проти 3094), швидкість архівування, компіляція коду та рендеринг. Він має вищий загальний рейтинг (56 проти 41) і кращу однопотокову продуктивність. Однак i5 10310U виграє за енергоефективністю та підходить для компактних ноутбуків з автономністю. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор, монтажу чи роботи з 3D — вибір очевидний: Ryzen 7 5800X.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5800X має майже в 5 разів вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 15344 проти 3094 у i5 10310U.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800X випереджає i5 10310U в Geekbench 6 (одноядерний) — 2232 проти 1436, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоспоживання: Intel Core i5 10310U — мобільний процесор із TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 7 5800X потребує 105 Вт, що робить i5 набагато економнішим.
  • Інтегрована графіка: i5 10310U має вбудоване відеоядро, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 7 5800X потребує окремого GPU.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 7 5800X стискає файли зі швидкістю 851.2 MB/s проти 294.6 MB/s у i5, а компіляція коду в 4.9 рази швидша (97.9 Klines/s проти 20 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 15344

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 10270

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 27847

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.8-2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 38x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 7 5800X?

AMD Ryzen 7 5800X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2232 проти 1436) та більшій кількості ядер. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, але потребує дискретної відеокарти.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10310U для монтажу відео?

Так, але з обмеженнями. Через низьку багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 3094) i5 10310U впорається з легким монтажем і простими проектами. Для серйозної роботи краще обрати Ryzen 7 5800X.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i5 10310U має TDP 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю. Ryzen 7 5800X споживає 105 Вт і потребує ефективного охолодження.

Чи є в AMD Ryzen 7 5800X вбудована графіка?

Ні, Ryzen 7 5800X не має інтегрованого відеоядра. Для роботи з ним обов'язково потрібна дискретна відеокарта, на відміну від i5 10310U, який має вбудовану графіку.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

AMD Ryzen 7 5800X — очевидний вибір завдяки високій багатоядерній продуктивності (Passmark: 27847 проти 6438) та швидкості в завданнях, як-от рендеринг, компіляція та архівування.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.