Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та AMD Ryzen 9 7945HX — це два абсолютно різні процесори, що належать до різних епох і цінових сегментів. Перший — енергоефективний 4-ядерний чип для ультрабуків 2020 року, другий — потужний 16-ядерний гігант для ігрових та робочих станцій 2023 року. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX є беззаперечним лідером за продуктивністю: його багатоядерний результат Cinebench R23 (34333) майже в 11 разів вищий, ніж у Intel Core i5 10310U (3094). Він також значно швидший в одноядерних завданнях, обробці графіки та компіляції коду. Однак Intel Core i5 10310U виграє в енергоефективності та підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор, відеомонтажу або 3D-моделювання — обирайте Ryzen 9 7945HX. Для бюджетного ультрабука з тривалим часом автономної роботи — i5 10310U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX має в 11 разів вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (34333 vs 3094), що робить його ідеальним для ресурсоємних завдань.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7945HX на 86% швидший в одноядерному тесті Geekbench 6 (2955 vs 1436), що забезпечує кращу реакцію в іграх та повсякденних додатках.
  • Графіка та медіа: Ryzen 9 7945HX обробляє фото в 3.2 рази швидше (131.1 vs 40.7 зображень/с) та має значно кращу інтегровану графіку (68 vs 17 балів).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 10310U споживає значно менше енергії (15W TDP проти 55W+ у Ryzen).
  • Рік випуску та архітектура: Intel Core i5 10310U (2020, Comet Lake) застарів, тоді як AMD Ryzen 9 7945HX (2023, Zen 4) пропонує сучасні технології та вищу продуктивність на ядро.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 34333

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 20188

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-10310U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 0.8-2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 25x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 55-75 Вт
Сокет BGA-1528 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2955 проти 1436) та потужнішій інтегрованій графіці. Intel Core i5 10310U підійде лише для казуальних ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 10310U у 2024 році?

Тільки якщо вам потрібен бюджетний ультрабук для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео. Для більш вимогливих завдань краще обрати сучасніший процесор, наприклад, AMD Ryzen 9 7945HX.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10310U чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i5 10310U споживає значно менше енергії (15W TDP), що забезпечує довший час автономної роботи в легких завданнях.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та 3D-моделювання?

AMD Ryzen 9 7945HX набагато потужніший: його багатоядерна продуктивність у 11 разів вища (Cinebench R23: 34333 проти 3094), що робить його ідеальним для рендерингу та компіляції.

Чи є сенс переплачувати за AMD Ryzen 9 7945HX, якщо я працюю тільки з документами?

Ні, для роботи з документами, електронною поштою та веб-серфінгу Intel Core i5 10310U буде достатньо. Ryzen 9 7945HX — це надлишкова потужність для таких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.