Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs Intel Core i7 1185G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та Intel Core i7 1185G7 — це два мобільні процесори від Intel, призначені для тонких ноутбуків. Обидва належать до різних поколінь: i5 10310U базується на архітектурі Comet Lake (10-те покоління), тоді як i7 1185G7 — на новішій Tiger Lake (11-те покоління). Різниця в архітектурі суттєво впливає на продуктивність, енергоефективність та можливості інтегрованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i7 1185G7 значно випереджає Core i5 10310U за всіма показниками продуктивності: однопотокова та багатопотокова швидкодія, інтегрована графіка та обробка даних. У тестах Geekbench 6 i7 набирає майже на 30% більше в однопотоковому режимі та на 54% — у багатопотоковому. Особливо помітна різниця в ресурсомістких завданнях: компіляція коду, рендеринг та стиснення файлів. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або ігор, i7 1185G7 є очевидним вибором. Однак для базових офісних завдань i5 10310U все ще залишається енергоефективним варіантом.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: i5 10310U побудований на 10-му поколінні Comet Lake (14 нм), тоді як i7 1185G7 використовує 11-те покоління Tiger Lake (10 нм SuperFin), що забезпечує кращу продуктивність на ват.
  • Продуктивність у бенчмарках: i7 1185G7 демонструє значно вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1458 проти 1051, багатоядерний: 5719 проти 3094) та Geekbench 6 (одноядерний: 1864 проти 1436, багатоядерний: 5669 проти 3675).
  • Інтегрована графіка: i7 1185G7 оснащений графікою Intel Iris Xe, яка забезпечує на 29% вищу продуктивність в обробці зображень (71.3 проти 40.7 images/sec) і кращу підтримку сучасних медіаформатів.
  • Швидкість обробки даних: i7 1185G7 майже в 2.5 рази швидше стискає файли (729.9 MB/sec проти 294.6 MB/sec) і на 42% швидше компілює код (28.4 проти 20 Klines/sec), що робить його кращим для професійних завдань.
  • Дата виходу: i5 10310U вийшов у травні 2020 року, а i7 1185G7 — у вересні 2020 року, що робить останній більш сучасним рішенням з підтримкою новітніх технологій, таких як PCIe 4.0 та Thunderbolt 4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 5719

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 729.9 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 28.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 144.7 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 168.4 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 121.7 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 23.9 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 71.3 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 7.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 1864
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 5669

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 34.9 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 20.6 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 13.1M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 5.8 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 107.6 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 786 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 2810
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 10380

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 13 травня 2020 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Tiger Lake
Номер моделі i5-10310U i7-1185G7
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.8-2.2 ГГц 1.2-3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 12-30x
Швидкість шини 4 ГТ/с 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 12-28 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1350 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 24
Обчислювальні блоки 24 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,07 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт Intel Core i7 1185G7
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5 10310U чи i7 1185G7?

Intel Core i7 1185G7 значно краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Iris Xe та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча для важких AAA-проєктів все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з i5 10310U у 2024 році?

Для базових завдань (браузинг, офіс, відео) i5 10310U все ще актуальний, але його продуктивність поступається сучасним моделям. Якщо ви плануєте працювати з вимогливим ПЗ або грати, краще обрати ноутбук з i7 1185G7 або новішим процесором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак завдяки 10 нм техпроцесу i7 1185G7 може виконувати більше роботи на одиницю енергії, що забезпечує кращу автономність при високому навантаженні.

Чи підходить i7 1185G7 для відеомонтажу?

Так, i7 1185G7 добре справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (5719 балів у Cinebench R23) та потужній інтегрованій графіці. Він здатен обробляти відео в роздільній здатності 1080p, але для 4K краще мати дискретну відеокарту.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 1185G7 оснащений графікою Iris Xe, яка значно потужніша за UHD Graphics у i5 10310U. Це підтверджується вищими показниками в тестах обробки зображень (71.3 проти 40.7 images/sec) та рейтрейсингу (7.3 проти 4.89 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.