Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs Intel Core i9 12900HK

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та Intel Core i9 12900HK — це два абсолютно різних процесори, які представляють різні покоління та сегменти. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків 2020 року, другий — потужний мобільний флагман 2022 року. Якщо i5 10310U орієнтований на автономність і базові завдання, то i9 12900HK створений для максимальної продуктивності в іграх, рендерингу та багатозадачності. Розгляньмо ключові відмінності.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900HK значно випереджає i5 10310U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний тест Cinebench R23 у 6 разів потужніший, а Geekbench 6 — у 3,3 раза. Процесор i9 має більше ядер, вищі частоти та кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для геймінгу, відеомонтажу та складних обчислень. Натомість i5 10310U виграє в енергоефективності та підходить для офісних завдань, де важлива тривала робота від батареї. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте i9 12900HK, якщо автономність і бюджет — i5 10310U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: i9 12900HK має в 6 разів вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18373 проти 3094, що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Архітектура та ядра: i9 12900HK побудований на гібридній архітектурі Alder Lake (6+8 ядер), тоді як i5 10310U — на Comet Lake (4 ядра). Це дає i9 перевагу в багатозадачності.
  • Інтегрована графіка: графіка i9 12900HK майже вдвічі потужніша (38 балів проти 17), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але i5 10310U споживає значно менше (15 Вт TDP), що робить його кращим для ультрабуків.
  • Дата виходу: i5 10310U вийшов у травні 2020 року, а i9 12900HK — у січні 2022 року, що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 1940
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 18373

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 85.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 312.4 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 363.1 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 225.4 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 111.5 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 19.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 2361
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 12179

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 95.4 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 67.5 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 110M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 35.1M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 18.6 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 314 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 1800 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 3645
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 27346

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 13 травня 2020 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i5-10310U i9-12900HK
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.8-2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 25x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.8 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 35-45 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 24
Обчислювальні блоки 24 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт Intel Core i9 12900HK
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i5 10310U чи i9 12900HK?

Intel Core i9 12900HK значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2361 проти 1436) і потужнішій інтегрованій графіці. i5 10310U підійде лише для казуальних ігор.

Чи варто купувати ноутбук з i5 10310U у 2025 році?

Для базових офісних завдань, перегляду відео та серфінгу — так, якщо ціна низька. Для роботи з важкими програмами або іграми краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i5 10310U споживає всього 15 Вт, тоді як i9 12900HK — до 115 Вт. Для автономності кращий i5.

Наскільки i9 12900HK швидший у багатопотокових завданнях?

У багатоядерному тесті Cinebench R23 i9 12900HK набирає 18373 бали, що майже в 6 разів більше, ніж у i5 10310U (3094). Це величезна перевага для рендерингу та компіляції.

Який процесор обрати для роботи з відео?

Intel Core i9 12900HK значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та швидшій обробці зображень (111.5 images/sec проти 40.7). i5 10310U підійде лише для легкого монтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.