Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10310U vs Intel Processor N97

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10310U та Intel Processor N97 — два представники різних поколінь, що змагаються за місце в сучасних ноутбуках. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на продуктивність, другий — свіжіший (2023) із фокусом на енергоефективність. Обидва мають схожі показники в бенчмарках, але відрізняються архітектурою, кількістю ядер і сценаріями використання. Розберімо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 10310U випереджає Intel Processor N97 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1051 vs 973, Geekbench 6: 1436 vs 1230). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, PDF та трасуванні променів. Проте N97 має вищу швидкість стиснення файлів (319.2 MB/sec) і трохи кращу текстову обробку. Якщо вам потрібна універсальна продуктивність для роботи та ігор — обирайте i5-10310U. Для базових офісних завдань із акцентом на енергоефективність підійде N97.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 10310U має вищий загальний рейтинг (41 проти 39) та кращі показники в однопотокових тестах: Cinebench R23 (1051 vs 973) і Geekbench 6 (1436 vs 1230).
  • У багатопотокових завданнях i5-10310U також попереду: Passmark багатоядерний 6438 проти 5757, Cinebench R23 багатоядерний 3094 проти 3003.
  • Intel Processor N97 виграє у швидкості стиснення файлів (319.2 MB/sec проти 294.6 MB/sec) та текстової обробки (139.9 pages/sec проти 120.5 pages/sec).
  • Core i5-10310U значно потужніший у графічних завданнях: обробка фону (19.6 vs 10.5 images/sec), фото (40.7 vs 23 images/sec) та трасування променів (4.89 vs 2.53 Mpixels/sec).
  • N97 новіший (2023 рік) і може мати кращу енергоефективність завдяки архітектурі Alder Lake-N, але i5-10310U залишається продуктивнішим у більшості сценаріїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1051 973
Cinebench R23 (багатоядерний) 3094 3003

GeekBench v6

File compression 294.6 MB/sec 319.2 MB/sec
Clang compilation 20 Klines/sec 20.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.9 pages/sec 66 pages/sec
PDF Renderer 111.6 Mpixels/sec 88.9 Mpixels/sec
Text processing 120.5 pages/sec 139.9 pages/sec
Background blur 19.6 images/sec 10.5 images/sec
Photo processing 40.7 images/sec 23 images/sec
Ray tracing 4.89 Mpixels/sec 2.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1436 1230
Geekbench 6 (багатоядерний) 3675 2800

PassMark

Integer math 24 GOps/sec 16.5 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 11.1 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 11M Strings/sec 7.9M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 84.4 MBytes/sec 62.8 MBytes/sec
Physics 436 Frames/sec 441 Frames/sec
Extended instructions 5.5B Matrices/sec 3.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2197 2011
Passmark CPU (багатоядерний) 6438 5757

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 13 травня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i5-10310U N97
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0.8-2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-22x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 12 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10310U Сайт Intel Processor N97
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i5-10310U чи N97?

Intel Core i5 10310U краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто вибирати Intel Processor N97 замість i5-10310U для офісних завдань?

Так, для базових офісних завдань (текст, таблиці, браузер) N97 може бути вигіднішим через новішу архітектуру та потенційно нижче енергоспоживання, хоча i5-10310U швидший у складніших обчисленнях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Processor N97, випущений у 2023 році, може бути оптимізованішим для тривалої автономної роботи в легких сценаріях.

Чи помітна різниця в продуктивності між цими процесорами в реальних завданнях?

Різниця невелика, але i5-10310U помітно швидший у фотообробці, трасуванні променів та багатопотокових завданнях. N97 трохи виграє у стисненні файлів та текстовій обробці.

Який процесор обрати для ноутбука у 2024 році?

Якщо вам потрібна універсальна продуктивність для роботи, творчості та легких ігор — обирайте i5-10310U. Для простого офісного або навчального ноутбука з акцентом на автономність — Intel Processor N97.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.