Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G1 vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G1 та AMD Ryzen 7 7840U — це мобільні процесори різних поколінь, які часто зустрічаються в ультрабуках та ноутбуках середнього класу. Перший вийшов у 2019 році на архітектурі Ice Lake, другий — у 2023 році на Zen 4. Незважаючи на те, що обидва чипи мають однаковий TDP (15 Вт), їхня продуктивність суттєво відрізняється. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840U значно випереджає Intel Core i5 1035G1 за всіма ключовими показниками продуктивності. Завдяки 8 ядрам і 16 потокам, новішій архітектурі Zen 4 та вищим частотам, він демонструє в 2-3 рази кращі результати в багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 12883 проти 4225 балів). Однопотокова продуктивність також на користь AMD (Geekbench 6: 2482 проти 1534). Інтегрована графіка RDNA 3 у Ryzen 7 7840U вдвічі потужніша, що дозволяє комфортно грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Якщо ви обираєте ноутбук для роботи, творчості або ігор — Ryzen 7 7840U є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i5 1035G1 має 4 ядра та 8 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 7840U — 8 ядер і 16 потоків, що забезпечує вдвічі більшу багатопотокову продуктивність.
  • Архітектура та частоти: i5 1035G1 побудований на архітектурі Ice Lake (10 нм) з базовою частотою 1.0 ГГц і турбо до 3.6 ГГц. Ryzen 7 7840U використовує Zen 4 (4 нм) з частотами до 5.1 ГГц, що дає значний приріст у швидкодії.
  • Інтегрована графіка: i5 1035G1 оснащений графікою UHD Graphics G1, яка підходить лише для базових завдань. Ryzen 7 7840U має Radeon 780M на архітектурі RDNA 3, що в 2 рази потужніша і дозволяє запускати сучасні ігри.
  • Результати бенчмарків: у Cinebench R23 багатоядерний тест Ryzen 7 7840U набирає 12883 бали проти 4225 у i5 1035G1 (різниця в 3 рази). У Geekbench 6 одноядерний результат AMD — 2482 проти 1534 (на 62% вище).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий TDP 15 Вт, але завдяки техпроцесу 4 нм Ryzen 7 7840U пропонує значно вищу продуктивність на ват, що робить його більш ефективним для тривалої роботи від батареї.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1078 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 12883

GeekBench v6

File compression 246.9 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 17.3 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 97.4 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 124.7 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 148.9 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 41.2 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 5.64 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1534 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 3555 11509

PassMark

Integer math 27.3 GOps/sec 92.2 GOps/sec
Floating point math 15.8 GOps/sec 52.6 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 80M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 33.2M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 82.4 MBytes/sec 292 MBytes/sec
Physics 431 Frames/sec 1250 Frames/sec
Extended instructions 5.6B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2233 3599
Passmark CPU (багатоядерний) 7367 24980

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-1035G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.0 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 10x 33x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1526 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G1 Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1035G1 чи AMD Ryzen 7 7840U?

AMD Ryzen 7 7840U значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon 780M. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як i5 1035G1 підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1035G1 у 2025 році?

У 2025 році Intel Core i5 1035G1 вважається застарілим. Його продуктивності вистачить для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео, але для роботи з графікою, монтажем або сучасними іграми краще обрати новіший процесор, як-от Ryzen 7 7840U.

Який процесор енергоефективніший: i5 1035G1 чи Ryzen 7 7840U?

Обидва процесори мають TDP 15 Вт, але Ryzen 7 7840U вигідніший завдяки техпроцесу 4 нм. Він забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні, що позитивно впливає на автономність ноутбука.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7840U для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 7840U чудово підходить для відеомонтажу завдяки 8 ядрам, високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 12883 балів) та потужній графіці Radeon 780M, яка прискорює рендеринг.

Який процесор швидше працює в однопотокових завданнях?

AMD Ryzen 7 7840U швидший в однопотокових завданнях завдяки вищим тактовим частотам (до 5.1 ГГц) та новішій архітектурі Zen 4. Наприклад, у Geekbench 6 одноядерний тест AMD набирає 2482 бали проти 1534 у Intel Core i5 1035G1.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.