Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G1 vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G1 та AMD Ryzen 9 7900 — це процесори з різних епох та цінових категорій. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків 2019 року, другий — потужна 12-ядерна модель для настільних ПК 2023 року. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між мобільним i5 та флагманським Ryzen 9, і чи варто переплачувати за сучасну архітектуру.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Intel Core i5 1035G1 за всіма показниками багатопотокової та однопотокової продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 майже в 6 разів вищий (24444 проти 4225), а одноядерний — майже вдвічі (1959 проти 1078). Однак i5 1035G1 виграє в енергоефективності (TDP 15 Вт проти 65 Вт) і призначений для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для роботи або ігор — обирайте Ryzen 9 7900. Якщо ж важлива автономність і мобільність — i5 1035G1 все ще актуальний для офісних завдань.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 9 7900 має 12 ядер і 24 потоки, тоді як i5 1035G1 — лише 4 ядра і 8 потоків. Це дає перевагу в багатозадачності та ресурсоємних завданнях.
  • Частоти: Базова частота Ryzen 9 7900 — 3.7 ГГц, максимальна — до 5.4 ГГц, у i5 1035G1 — 1.0 ГГц базова і до 3.6 ГГц у турбо. Різниця в тактовій частоті суттєва.
  • Кеш: Ryzen 9 7900 оснащений 64 МБ кешу L3, тоді як i5 1035G1 — лише 6 МБ. Більший кеш прискорює доступ до даних і підвищує продуктивність.
  • Енергоспоживання: TDP i5 1035G1 становить 15 Вт, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 7900 споживає 65 Вт (до 88 Вт у піку) і потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: i5 1035G1 має графіку UHD Graphics (G1) з 32 виконавчими блоками, а Ryzen 9 7900 — Radeon Graphics (2 ядра) на архітектурі RDNA 2, що забезпечує кращу продуктивність у простих іграх.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1078 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 24444

GeekBench v6

File compression 246.9 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 17.3 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 97.4 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 124.7 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 148.9 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 41.2 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 5.64 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1534 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 3555 17401

PassMark

Integer math 27.3 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 15.8 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 82.4 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 431 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 5.6B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2233 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 7367 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-1035G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 1.0 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 10x 37x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1526 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G1 Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 3.0 5.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1035G1 чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший: його одноядерна продуктивність майже вдвічі вища, а інтегрована графіка Radeon дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях. i5 1035G1 підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i5 1035G1 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для роботи з важкими програмами або ігор краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший: i5 1035G1 чи Ryzen 9 7900?

Intel Core i5 1035G1 значно енергоефективніший — його TDP 15 Вт проти 65 Вт у Ryzen 9 7900. Він ідеально підходить для ультрабуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати мобільний i5 1035G1 з настільним Ryzen 9 7900?

Так, це порівняння показує різницю між мобільним і настільним сегментами. Ryzen 9 7900 призначений для стаціонарних ПК і значно потужніший, тоді як i5 1035G1 — для компактних ноутбуків.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7900 набагато кращий завдяки 12 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності. У тесті Cinebench R23 він набирає 24444 бали проти 4225 у i5 1035G1.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.