Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G1 vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G1 та Apple M2 — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році для масових ноутбуків на Windows, другий — у 2022 році став серцем MacBook Air і Pro. Незважаючи на те, що обидва належать до мобільних рішень, M2 демонструє значно вищу продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також має потужнішу інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 значно випереджає Intel Core i5 1035G1 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища на 58%, багатопотокова — більш ніж удвічі. Інтегрована графіка M2 також потужніша, що робить його кращим вибором для творчих завдань, обробки фото та відео. Однак i5 1035G1 залишається актуальним для бюджетних ноутбуків і базових офісних сценаріїв. Якщо ваш бюджет дозволяє та ви працюєте в екосистемі Apple, M2 — очевидний переможець.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний): 8667 проти 4225, що свідчить про кращу продуктивність у важких обчисленнях.
  • У Geekbench 6 M2 набирає 2589 балів в одноядерному тесті проти 1534 у i5 1035G1 — різниця майже 70%.
  • Інтегрована графіка M2 значно потужніша: обробка фото (107 images/sec) та blur (42.1 images/sec) проти 41.2 та 21.9 відповідно.
  • Apple M2 вийшов на три роки пізніше (2022 vs 2019) і побудований на архітектурі ARM, що забезпечує вищу енергоефективність при однаковому рейтингу.
  • Швидкість компіляції Clang на M2 у 4.6 рази вища (80.4 Klines/sec проти 17.3 Klines/sec), що критично для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1078 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 8667

GeekBench v6

File compression 246.9 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 17.3 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 97.4 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 124.7 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 148.9 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 41.2 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 5.64 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1534 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 3555 10122

PassMark

Integer math 27.3 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 15.8 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 82.4 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 431 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 5.6B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2233 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 7367 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 серпня 2019 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Ice Lake Apple M2
Номер моделі i5-1035G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 1.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 10x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 18 Вт
Сокет BGA-1526 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G1 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1035G1 чи Apple M2?

Apple M2 має значно потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 18), що забезпечує вищу частоту кадрів у сумісних іграх. Однак варто враховувати, що M2 працює лише на Mac, де бібліотека ігор менша.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1035G1 у 2025 році?

Для базових завдань (браузинг, офіс, відео 1080p) він ще придатний, але для сучасних додатків і багатозадачності краще обрати новіший процесор. Продуктивність i5 1035G1 значно поступається M2.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1035G1 чи Apple M2?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що дозволяє MacBook Air працювати без підзарядки довше.

Чи підходить Apple M2 для відеомонтажу?

Так, M2 чудово справляється з відеомонтажем завдяки потужній графіці та швидкому кодуванню. У тестах він показує в 2-3 рази вищу продуктивність, ніж i5 1035G1, особливо у Ray tracing та обробці фото.

Який процесор кращий для програмування: Intel Core i5 1035G1 чи Apple M2?

Apple M2 значно швидший у компіляції (80.4 Klines/sec проти 17.3 Klines/sec) та багатопотокових завданнях. Для розробки під iOS або macOS він є оптимальним вибором, але для Windows-розробки краще розглянути Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.