Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G1 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G1 та Apple M2 Ultra — це два процесори з різних епох і цінових категорій. Перший — мобільний чип для ноутбуків початкового рівня 2019 року, другий — флагманський десктопний процесор Apple 2023 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 1035G1 за всіма показниками продуктивності: багатоядерна швидкість у Cinebench R23 вища в 6,8 раза, а в Geekbench 6 — у 6 разів. M2 Ultra також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Однак Intel Core i5 1035G1 може бути виправданим вибором для бюджетних ноутбуків, де не потрібна висока обчислювальна потужність. Якщо ваш бюджет дозволяє, M2 Ultra — однозначний лідер для професійних завдань.

Основні відмінності

  • Apple M2 Ultra має в 6,8 раза вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (28924 проти 4225).
  • Одноядерна продуктивність M2 Ultra на 61% вища за Geekbench 6 (2685 проти 1534).
  • Інтегрована графіка M2 Ultra значно потужніша: рейтинг 64 проти 18 у Intel.
  • M2 Ultra вийшов майже на 4 роки пізніше (2023 проти 2019), що пояснює технологічний розрив.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1078 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 28924

GeekBench v6

File compression 246.9 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 17.3 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 97.4 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 124.7 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 148.9 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 41.2 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 5.64 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1534 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 3555 21387

PassMark

Integer math 27.3 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 15.8 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 82.4 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 431 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 5.6B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2233 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 7367 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 серпня 2019 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Ice Lake Apple M2
Номер моделі i5-1035G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 1.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 10x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1526 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G1 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M2 Ultra забезпечує значно вищу продуктивність у графічних завданнях завдяки потужнішій інтегрованій графіці (рейтинг 64 проти 18). Однак сумісність ігор залежить від платформи: Intel працює з Windows, M2 Ultra — лише з macOS.

Чи варто купувати Intel Core i5 1035G1 у 2024 році?

Intel Core i5 1035G1 — застарілий процесор для базових завдань (офіс, веб-серфінг). Для сучасних програм і багатозадачності краще розглянути новіші моделі, особливо якщо потрібна висока продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M2 Ultra досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Для яких завдань підходить Apple M2 Ultra?

M2 Ultra ідеальний для професійної роботи: відеомонтаж, 3D-рендеринг, компіляція коду, наукові розрахунки. Його багатоядерна продуктивність (28924 в Cinebench R23) забезпечує швидку обробку складних завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки Intel Core i5 1035G1 використовується в бюджетних ноутбуках, а Apple M2 Ultra — у преміум-десктопах Mac Studio. M2 Ultra значно дорожчий, але його продуктивність виправдовує вартість для професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.