Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G1 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G1 та Apple M3 Pro — це процесори з різних епох і архітектур. Перший вийшов у 2019 році для масових ноутбуків на Windows, другий — у 2023 році для професійних MacBook. Попри однаковий високий бал енергоефективності, M3 Pro демонструє значно вищу продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M3 Pro суттєво випереджає Intel Core i5 1035G1 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість майже вдвічі вища, а багатопотокова — в 3-4 рази. M3 Pro також має потужнішу інтегровану графіку та кращі результати в рендерингу, компіляції коду та роботі з фото. Однак Intel Core i5 1035G1 залишається енергоефективним рішенням для бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для творчих завдань або роботи з великими обсягами даних — обирайте Apple M3 Pro.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 3158 проти 1534 у Intel Core i5 1035G1.
  • Багатопотокова швидкість M3 Pro в 4 рази вища: Cinebench R23 (багатоядерний) — 15106 проти 4225.
  • Інтегрована графіка Apple M3 Pro вдвічі потужніша: рейтинг 41 проти 18, що забезпечує кращу обробку зображень та трасування променів.
  • Apple M3 Pro вийшов на 4 роки пізніше (2023 vs 2019) і побудований на архітектурі ARM, що дає перевагу в енергоефективності при вищій продуктивності.
  • У реальних завданнях M3 Pro обробляє файли в 6 разів швидше (1550 MB/sec vs 246.9 MB/sec) та компілює код у 7 разів швидше (124.1 Klines/sec vs 17.3 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1078 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 15106

GeekBench v6

File compression 246.9 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 17.3 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 97.4 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 124.7 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 148.9 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 41.2 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 5.64 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1534 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 3555 15070

PassMark

Integer math 27.3 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 15.8 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 82.4 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 431 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 5.6B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2233 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 7367 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 серпня 2019 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Ice Lake Apple M3
Номер моделі i5-1035G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 6
Частота 1.0 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 10x 40x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1526 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 2304
TMUs 16 144
ROPs 8 72
Обчислювальні блоки 32 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G1 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1035G1 чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro має потужнішу інтегровану графіку (рейтинг 41 проти 18) і кращу продуктивність в трасуванні променів (18.4 vs 5.64 Mpixels/sec), тому він значно краще підходить для ігор, хоча обидва не є ігровими рішеннями.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 1035G1 до Apple M3 Pro?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — M3 Pro забезпечить приріст продуктивності в 3-4 рази. Для простих завдань різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M3 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки сучаснішій архітектурі ARM.

Чи підходить Intel Core i5 1035G1 для роботи з фото та відео?

Так, для базових завдань він достатній (41.2 images/sec), але M3 Pro обробляє фото в 3 рази швидше (142 images/sec), що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Який процесор краще для багатозадачності?

Apple M3 Pro значно краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark 26022 vs 7367) та швидшій роботі з пам'яттю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.