Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G1 vs Intel Processor N97

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G1 та Intel Processor N97 — два представники лінійки Intel, які часто зустрічаються в бюджетних та середніх ноутбуках. Перший вийшов у 2019 році й належить до серії Ice Lake, другий — свіжіший процесор 2023 року з архітектурою Alder Lake-N. Обидва мають однаковий рівень енергоефективності, але суттєво різняться за продуктивністю в різних сценаріях. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 1035G1 випереджає Intel Processor N97 за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність (Geekbench 6) на 24% вища, багатопотокова — на 27%. У Cinebench R23 різниця ще помітніша: +11% в одноядерному та +40% у багатоядерному тесті. Водночас N97 демонструє кращі результати у файловому стисненні (+29%) та компіляції Clang (+16%), що може бути корисним для специфічних завдань. Загалом i5 1035G1 є більш збалансованим вибором для повсякденної роботи та ігор, тоді як N97 — енергоефективне рішення для простих офісних задач.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 1035G1 має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 проти 3003 у N97, що на 40% більше.
  • У однопотокових тестах i5 1035G1 також попереду: Geekbench 6 (одноядерний) 1534 проти 1230, тобто на 24% швидше.
  • Intel Processor N97 виграє у файловому стисненні (319.2 MB/sec проти 246.9 MB/sec) та компіляції Clang (20.1 Klines/sec проти 17.3 Klines/sec), що свідчить про оптимізацію для певних робочих навантажень.
  • Обробка графіки та зображень значно краща у i5 1035G1: фоновий розмиття (21.9 images/sec проти 10.5) та фотообробка (41.2 images/sec проти 23) майже вдвічі швидші.
  • Загальний рейтинг сайту вищий у Core i5 1035G1 (42 бали проти 39), що підтверджує його перевагу в більшості сценаріїв використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1078 973
Cinebench R23 (багатоядерний) 4225 3003

GeekBench v6

File compression 246.9 MB/sec 319.2 MB/sec
Clang compilation 17.3 Klines/sec 20.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 97.4 pages/sec 66 pages/sec
PDF Renderer 124.7 Mpixels/sec 88.9 Mpixels/sec
Text processing 148.9 pages/sec 139.9 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 10.5 images/sec
Photo processing 41.2 images/sec 23 images/sec
Ray tracing 5.64 Mpixels/sec 2.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1534 1230
Geekbench 6 (багатоядерний) 3555 2800

PassMark

Integer math 27.3 GOps/sec 16.5 GOps/sec
Floating point math 15.8 GOps/sec 11.1 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 10M Strings/sec 7.9M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 82.4 MBytes/sec 62.8 MBytes/sec
Physics 431 Frames/sec 441 Frames/sec
Extended instructions 5.6B Matrices/sec 3.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2233 2011
Passmark CPU (багатоядерний) 7367 5757

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 серпня 2019 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Alder Lake
Номер моделі i5-1035G1 N97
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 10x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 12 Вт
Сокет BGA-1526 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 12
ROPs 8 6
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G1 Сайт Intel Processor N97
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1035G1 чи Intel Processor N97?

Intel Core i5 1035G1 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор.

Чи варто обирати Intel Processor N97 замість Intel Core i5 1035G1 для офісних завдань?

Так, для простих офісних завдань (робота з документами, веб-серфінг) N97 цілком достатньо. Він свіжіший, енергоефективний і може бути дешевшим, але поступається в багатозадачності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Проте Intel Processor N97 вийшов пізніше і може мати трохи нижче енергоспоживання в реальних умовах.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Intel Core i5 1035G1 підтримує DDR4-3200 та LPDDR4-3733, а Intel Processor N97 — DDR4 та DDR5. N97 має перевагу завдяки підтримці більш сучасної пам'яті DDR5.

Який процесор краще впорається з відеомонтажем?

Intel Core i5 1035G1 краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (на 40% більше в Cinebench R23). Він швидше оброблятиме відео та ефекти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.