Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1035G7 vs Intel Core i5 1130G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1035G7 і Intel Core i5 1130G7 — два мобільні процесори з лінійки Intel, призначені для тонких та легких ноутбуків. Обидва належать до різних поколінь: перший вийшов у 2019 році (Ice Lake), другий — у 2020-му (Tiger Lake). Незважаючи на схожу архітектуру та однакову кількість ядер, 1130G7 пропонує помітний приріст в одно- та багатопотокових завданнях. Який з них обрати для роботи та ігор — розглянемо далі.

Короткий висновок. Intel Core i5 1130G7 випереджає попередника приблизно на 6-7% в одноядерних тестах (Cinebench R23, Geekbench 6) та на 14% у багатоядерному Geekbench 6. Він також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та обробці зображень. При цьому обидва процесори мають однаково високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних задачах — обирайте 1130G7. Якщо бюджет обмежений, 1035G7 все ще залишається гідним варіантом для офісних та мультимедійних завдань.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: 1130G7 має вищий бал у Cinebench R23 (1226 проти 1155) та Geekbench 6 (1638 проти 1584), що забезпечує швидшу роботу в додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: у Geekbench 6 1130G7 набирає 5173 балів проти 4544 у 1035G7 — приріст близько 14%, що важливо для відеомонтажу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: 1130G7 отримав невелику перевагу (19 проти 18 балів), що може дати кілька додаткових кадрів у легких іграх.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, тому час автономної роботи в аналогічних ноутбуках буде практично однаковим.
  • Дата виходу: 1035G7 вийшов у серпні 2019 року, а 1130G7 — у вересні 2020 року, що робить другу модель свіжішою та потенційно суміснішою з новими технологіями (наприклад, PCIe 4.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1226
Cinebench R23 (багатоядерний) 3238 3240

GeekBench v6

File compression 473.8 MB/sec 494.5 MB/sec
Clang compilation 26.7 Klines/sec 28.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.8 pages/sec 103.7 pages/sec
PDF Renderer 155.5 Mpixels/sec 143.4 Mpixels/sec
Text processing 125.1 pages/sec 152.7 pages/sec
Background blur 17.7 images/sec 25.5 images/sec
Photo processing 56.8 images/sec 60.1 images/sec
Ray tracing 6.61 Mpixels/sec 6.01 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1584 1638
Geekbench 6 (багатоядерний) 4544 5173

PassMark

Integer math 27.5 GOps/sec 28.8 GOps/sec
Floating point math 16 GOps/sec 17.1 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 4.8 GBytes/sec
Data compression 90.5 MBytes/sec 87.9 MBytes/sec
Physics 574 Frames/sec 689 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 6.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2204 2378
Passmark CPU (багатоядерний) 8111 8545

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 серпня 2019 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Tiger Lake
Номер моделі i5-1035G7 i7-1130G7
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 Iris Xe Graphics G7 80EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1,2 ГГц 0.8-1.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Множник 12x 8-18x
Швидкість шини 4 ГТ/с 2 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 7-15 Вт
Сокет BGA-1526 BGA-1598
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 Iris Xe Graphics G7 80EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 512 640
TMUs 32 40
ROPs 8 20
Обчислювальні блоки 64 80
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,08 терафлопс 1,41 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 55,63 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1035G7 Сайт Intel Core i5 1130G7
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: 1035G7 чи 1130G7?

Intel Core i5 1130G7 має трохи потужнішу інтегровану графіку, тому в легких іграх (CS:GO, Dota 2) він забезпечить на 5-10% більше кадрів. Для сучасних AAA-ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто переплачувати за 1130G7 замість 1035G7?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, програмуванням або частим стисненням даних — приріст у багатопотокових тестах до 14% буде помітним. Для офісних завдань різниця несуттєва.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому час роботи від батареї в аналогічних ноутбуках буде майже ідентичним.

Чи підтримують ці процесори оперативну пам'ять DDR4?

Так, обидва підтримують DDR4-3200 та LPDDR4X-3733, що дозволяє використовувати сучасні модулі пам'яті в ноутбуках.

Який процесор краще для роботи з графікою та фото?

1130G7 показує вищу швидкість у фотообробці (60.1 проти 56.8 зображень/сек) та розмитті фону (25.5 проти 17.7 зображень/сек), тому він кращий для Adobe Photoshop та Lightroom.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.