Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та AMD Ryzen 5 8540U — це процесори різних поколінь і цільових сегментів. Intel i5 10400 (2020 рік) — перевірений шестиядерник для настільних ПК, тоді як Ryzen 5 8540U (2023 рік) — сучасний мобільний чип із архітектурою Zen 4. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють при виборі між потужним стаціонарним ПК та енергоефективним ноутбуком. У цьому матеріалі ми проаналізуємо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8540U значно випереджає Intel Core i5 10400 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують бенчмарки: Cinebench R23 (багатоядерний) 10492 проти 7614, Geekbench 6 (одноядерний) 2447 проти 1499. Ryzen також демонструє кращу енергоефективність та швидкість обробки даних (File compression 1010 MB/s проти 438.2 MB/s). Однак i5 10400 залишається гідним бюджетним рішенням для настільних ПК, де не потрібна максимальна продуктивність. Якщо ви обираєте між мобільністю та потужністю, Ryzen 5 8540U — однозначний переможець.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Intel i5 10400 базується на Comet Lake (2020), тоді як AMD Ryzen 5 8540U використовує новішу архітектуру Zen 4 (2023), що забезпечує кращу продуктивність на такт.
  • Продуктивність у бенчмарках: Ryzen 5 8540U значно випереджає i5 10400 в усіх тестах: Cinebench R23 (багатоядерний) — 10492 проти 7614, Geekbench 6 (одноядерний) — 2447 проти 1499, Passmark (багатоядерний) — 18433 проти 12114.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 8540U створений для мобільних пристроїв із меншим TDP, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8540U має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 22), що дозволяє справлятися з простими іграми та відеомонтажем без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 5 8540U демонструє вищу швидкість у реальних завданнях: File compression — 1010 MB/s проти 438.2 MB/s, Text processing — 247.2 pages/s проти 148.5 pages/s.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 10492

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 9174

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 18433

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-10400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 12 4
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10400 чи AMD Ryzen 5 8540U?

AMD Ryzen 5 8540U забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2447 проти 1499), що важливо для ігор. Однак i5 10400 може бути кращим у настільних ПК із потужною відеокартою, тоді як Ryzen 8540U орієнтований на ноутбуки.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для настільного ПК для базових завдань або ігор. Однак Ryzen 5 8540U пропонує значно кращу продуктивність і енергоефективність, тому для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 8540U створений для мобільних пристроїв із нижчим TDP, що робить його більш економічним у ноутбуках.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8540U для відеомонтажу?

Так, завдяки кращій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 10492 проти 7614) та інтегрованій графіці, Ryzen 5 8540U добре справляється з відеомонтажем і фотообробкою.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 8540U має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 22), що дозволяє запускати прості ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.