Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs AMD Ryzen 5 8640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та AMD Ryzen 5 8640U — це процесори різних поколінь, орієнтовані на різні сегменти. Перший вийшов у 2020 році для настільних ПК, другий — у 2023 році для мобільних систем. Попри те, що обидва мають 6 ядер, Ryzen 5 8640U демонструє значно вищі результати в бенчмарках завдяки свіжішій архітектурі та техпроцесу. Розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності та енергоефективності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640U значно випереджає Intel Core i5 10400 майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 62%, багатопотокова — на 73%, а інтегрована графіка — на 55%. У бенчмарках Geekbench 6 багатоядерний результат Ryzen 5 8640U (10308) майже вдвічі вищий за i5 10400 (6113). Якщо вам потрібен сучасний мобільний процесор із високою енергоефективністю та потужною вбудованою графікою, Ryzen 5 8640U є очевидним вибором. Intel Core i5 10400 залишається актуальним лише для бюджетних настільних збірок, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 8640U має на 62% вищий одноядерний показник Cinebench R23 (1780 проти 1132) та на 73% вищий багатоядерний (11289 проти 7614).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Ryzen 5 8640U виготовлений за новішим техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8640U набирає 34 бали проти 22 у i5 10400, що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти.
  • Багатопотоковість: у Geekbench 6 багатоядерний результат Ryzen 5 8640U (10308) майже вдвічі перевищує i5 10400 (6113), що критично для відеомонтажу та рендерингу.
  • Дата виходу: Intel Core i5 10400 випущений у 2020 році, тоді як AMD Ryzen 5 8640U — у 2023, що пояснює значний розрив у технологіях та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 11289

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 71 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 260.8 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 259.8 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 48.1 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 2519
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 10308

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 71.2 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 42 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 27.9M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 14.3 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 238.9 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 3547
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 20971

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-10400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 760M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 760M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 16
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Сайт AMD Ryzen 5 8640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10400 чи AMD Ryzen 5 8640U?

AMD Ryzen 5 8640U кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1780 проти 1132 у Cinebench R23) та потужнішій інтегрованій графіці (34 бали проти 22).

Чи варто купувати Intel Core i5 10400 у 2024 році?

Тільки для бюджетних настільних збірок, якщо ціна дуже низька. Для більшості завдань Ryzen 5 8640U значно продуктивніший та енергоефективніший.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 8640U — його багатоядерна продуктивність у Geekbench 6 (10308) майже вдвічі вища за i5 10400 (6113), що пришвидшує рендеринг та експорт.

Чи можна порівнювати настільний i5 10400 з мобільним Ryzen 5 8640U?

Так, хоча i5 10400 призначений для ПК, а Ryzen 5 8640U — для ноутбуків. Завдяки новішій архітектурі Ryzen виграє в продуктивності навіть у мобільному форм-факторі.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий бал 100, але Ryzen 5 8640U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання завдяки техпроцесу 4 нм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.