Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs AMD Ryzen 7 4800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та AMD Ryzen 7 4800H — два популярні процесори 2020 року, які часто порівнюють при виборі ноутбука або збірці ПК. Перший належить до настільної лінійки Intel Comet Lake, другий — до мобільних чипів AMD Renoir. Незважаючи на різні платформи, обидва CPU демонструють гідну продуктивність у своїх сегментах. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 4800H значно випереджає Intel Core i5 10400 у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам проти 6 ядер і 12 потоків у конкурента. Це підтверджують тести: Cinebench R23 багатоядерний — 11135 проти 7614, Geekbench 6 багатоядерний — 7307 проти 6113. В однопотоковій продуктивності перевага Ryzen менш помітна, але все ж присутня (Geekbench 6 одноядерний: 1624 vs 1499). Однак i5-10400 залишається хорошим вибором для бюджетних ігрових збірок завдяки нижчій вартості та сумісності з материнськими платами LGA1200. Якщо ваш пріоритет — багатозадачність, рендеринг або компіляція, Ryzen 7 4800H буде кращим рішенням.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 4800H має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i5 10400 — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Ryzen 7 4800H набирає 11135 балів, що на 46% більше, ніж 7614 у Core i5 10400.
  • Ryzen 7 4800H випереджає Intel у тестах Passmark CPU (багатоядерний): 18501 проти 12114, що свідчить про вищу загальну обчислювальну потужність.
  • Intel Core i5 10400 демонструє трохи кращу енергоефективність у порівнянні з Ryzen 7 4800H, хоча обидва отримали 100 балів за цим параметром.
  • Ryzen 7 4800H має вищу інтегровану графіку (26 балів проти 22), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 1253
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 11135

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 525.2 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 60.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 141.9 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 239.3 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 136.2 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 37.4 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 53.7 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 15.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 1624
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 7307

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 37.8 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 29.7M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 273.9 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 763 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 18501

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 січня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i5-10400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.9 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 29x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Vega 7
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 448
TMUs 24 28
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Сайт AMD Ryzen 7 4800H
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10400 чи AMD Ryzen 7 4800H?

Обидва CPU добре справляються з іграми, але Ryzen 7 4800H має перевагу в багатопотоковості, що корисно для сучасних ігор, які використовують більше ядер. Однак i5-10400 часто дешевший і сумісний з бюджетними материнськими платами, що робить його хорошим вибором для ігрових збірок початкового рівня.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 4800H для роботи з відеомонтажем?

Так, Ryzen 7 4800H значно кращий для відеомонтажу завдяки 8 ядрам і 16 потокам. У тестах рендерингу (Ray tracing) він показує 15.6 Mpixels/sec проти 9.62 у i5-10400, що означає швидшу обробку відео та ефектів.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10400 чи AMD Ryzen 7 4800H?

За наданими даними, обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100). Однак варто враховувати, що Ryzen 7 4800H — мобільний чип із TDP 45 Вт, а i5-10400 — настільний із TDP 65 Вт, тому в ноутбуках Ryzen буде економнішим.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 7 4800H значно швидший у компіляції: тест Clang compilation показує 60.6 Klines/sec проти 47.1 у i5-10400. Це робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Чи можна порівнювати настільний Intel Core i5 10400 і мобільний AMD Ryzen 7 4800H?

Так, хоча вони належать до різних платформ, порівняння корисне для вибору між ноутбуком із Ryzen 7 4800H та настільним ПК на i5-10400. Ryzen пропонує вищу багатопотокову продуктивність, але i5 може бути дешевшим і простішим в апгрейді.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.