Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори з різних цінових і технологічних категорій. Перший вийшов у 2020 році як доступне рішення для офісних і домашніх завдань, другий — топова модель 2023 року з технологією 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Intel Core i5 10400 за всіма показниками продуктивності: у багатоядерних тестах він майже в 5 разів швидший (Cinebench R23: 36291 проти 7614), а в одноядерних — майже вдвічі. Ryzen 9 також має вищі показники в ігрових симуляціях, обробці фото та трасуванні променів. Однак Core i5 10400 залишається енергоефективним і доступним варіантом для базових завдань, де не потрібна екстремальна потужність.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i5 10400 має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X3D — 16 ядер і 32 потоки, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7950X3D набирає 36291 бал у Cinebench R23, що в 4,8 раза вище за 7614 балів у Core i5 10400.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7950X3D перевершує Core i5 10400 на 81% у Geekbench 6 (2925 проти 1499), що важливо для ігор і додатків, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X3D має кращу вбудовану графіку (оцінка 77 проти 22), що дозволяє обходитися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Енергоспоживання: Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ryzen 9 7950X3D споживає більше енергії під навантаженням через вищу продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 36291

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 19920

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-10400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2.9 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10400 чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та технології 3D V-Cache, яка знижує затримки. Core i5 10400 підійде для менш вимогливих ігор або бюджетних збірок.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400 у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви використовуєте ПК для офісних завдань, серфінгу чи легких ігор. Для сучасних ігор і професійної роботи краще обрати потужніший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Core i5 10400 споживає менше енергії в абсолютних значеннях через нижчу продуктивність. Ryzen 9 7950X3D ефективніший у перерахунку на продуктивність.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7950X3D для відеомонтажу?

Так, завдяки 16 ядрам і високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 36291) Ryzen 9 7950X3D чудово справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Які бенчмарки показують різницю між цими процесорами?

Найбільша різниця видна в багатоядерних тестах: Cinebench R23 (36291 проти 7614) та Passmark (62502 проти 12114). В одноядерних тестах Ryzen 9 7950X3D також лідирує, але з меншим відривом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.