Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та Apple M1 — два процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — це класичний x86 чип для настільних ПК, другий — ARM-система на кристалі, створена для Mac. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та реальними бенчмарками, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає Intel Core i5 10400 за більшістю показників: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2383 vs 1499), багатопотокова (8765 vs 6113) та енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M1 споживає значно менше). У Cinebench R23 M1 також попереду (1514 vs 1132 одноядерний, 7800 vs 7614 багатоядерний). Однак i5 10400 може бути вигіднішим для бюджетних збірок на Windows, де M1 не підтримується. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і ви працюєте в екосистемі Apple, обирайте M1. Для універсального ПК з Windows — i5 10400.

Основні відмінності

  • Apple M1 значно перевершує Intel Core i5 10400 в однопотоковій продуктивності: Geekbench 6 — 2383 проти 1499, Cinebench R23 — 1514 проти 1132.
  • У багатопотокових завданнях M1 також лідирує: Geekbench 6 — 8765 проти 6113, Passmark — 14155 проти 12114.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів у рейтингу, але M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт проти 65 Вт у i5 10400), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 має кращу вбудовану графіку (29 балів проти 22), що забезпечує вищу продуктивність у фотообробці (79.9 проти 54.5 зображень/с) та фонових ефектах.
  • Apple M1 вийшов у листопаді 2020, тоді як Intel Core i5 10400 — у травні 2020, але M1 демонструє кращі результати в більшості синтетичних тестів, за винятком окремих завдань, як-от трасування променів (9.28 проти 9.62 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 7800

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 8765

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i5-10400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 GPU
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10400 чи Apple M1?

Для ігор Intel Core i5 10400 кращий, оскільки він сумісний з Windows і має ширшу підтримку ігор. Apple M1 обмежений екосистемою macOS, де бібліотека ігор значно менша.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен недорогий процесор для збірки ПК на Windows. Він забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань та ігор середнього рівня, але поступається новішим моделям.

Apple M1 підходить для професійної роботи з відео?

Так, M1 добре справляється з відеомонтажем завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Він оптимізований для програм, як-от Final Cut Pro, що дає приріст швидкості.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10400 чи Apple M1?

Apple M1 значно енергоефективніший. Його TDP становить близько 15 Вт, тоді як у Intel Core i5 10400 — 65 Вт. Це робить M1 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 10400 та Apple M1 напряму?

Так, але з урахуванням різних платформ: i5 10400 — для ПК з Windows, M1 — для Mac. У синтетичних тестах M1 виграє, але вибір залежить від вашої операційної системи та програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.