Intel Core i5 10400 vs Apple M1 Max
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківIntel Core i5 10400 та Apple M1 Max — два процесори з різних світів: перший — перевірений часом шестиядерник для ПК, другий — флагманський ARM-чіп Apple для професійних завдань. Незважаючи на різницю в архітектурі та рік виходу, обидва претендують на увагу користувачів, які шукають баланс між ціною та продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.
Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає Intel Core i5 10400 за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12411 проти 7614) та енергоефективності. Він пропонує вдвічі вищу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та обробці фото. Однак Core i5 10400 залишається гідним варіантом для бюджетних збірок ПК, де не потрібна екстремальна потужність, а сумісність з x86-софтом є критичною. Якщо ваш пріоритет — максимальна продуктивність у професійних додатках і ви готові перейти на екосистему Apple, M1 Max — очевидний переможець.
Основні відмінності
- Продуктивність: M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 7614 у Core i5 10400 — різниця понад 60% на користь Apple.
- Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але M1 Max досягає вищої продуктивності при значно меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
- Інтегрована графіка: M1 Max (35 балів) значно потужніший за графікою, ніж Core i5 10400 (22 бали), що робить його кращим для роботи з відео та 3D.
- Швидкість обробки даних: у тесті File compression M1 Max показує 1450 MB/с проти 438.2 MB/с у Intel — втричі швидше, що критично для роботи з великими файлами.
- Однопотокова продуктивність: M1 Max (2431 бал у Geekbench 6) випереджає Core i5 10400 (1499 балів) на 62%, що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних завданнях.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1132 | 1542 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 7614 | 12411 |
GeekBench v6
| File compression | 438.2 MB/sec | 1450 MB/sec |
| Clang compilation | 47.1 Klines/sec | 105.1 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 137.5 pages/sec | 329.2 pages/sec |
| PDF Renderer | 201.7 Mpixels/sec | 317 Mpixels/sec |
| Text processing | 148.5 pages/sec | 249.6 pages/sec |
| Background blur | 33.2 images/sec | 42.2 images/sec |
| Photo processing | 54.5 images/sec | 122.8 images/sec |
| Ray tracing | 9.62 Mpixels/sec | 14.9 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 1499 | 2431 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 6113 | 12673 |
PassMark
| Integer math | 41.8 GOps/sec | 46.5 GOps/sec |
| Floating point math | 26.1 GOps/sec | 64.8 GOps/sec |
| Find prime numbers | 34M Primes/sec | 279M Primes/sec |
| Random string sorting | 23.3M Strings/sec | 32.9M Strings/sec |
| Data encryption | 4.2 GBytes/sec | 12.3 GBytes/sec |
| Data compression | 188 MBytes/sec | 275.8 MBytes/sec |
| Physics | 678 Frames/sec | 2822 Frames/sec |
| Extended instructions | 12.5B Matrices/sec | 12B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | 2568 | 3837 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 12114 | 22075 |
Загальна інформація
| Виробник | Intel | Apple |
| Дата виходу | 1 травня 2020 | 18 жовтня 2021 |
| Тип | Десктопний | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | x86-64 | ARMv8 |
| Кодове ім'я | Comet Lake | Apple M1 |
| Номер моделі | i5-10400 | Немає даних |
| Інтегрована графіка | UHD Graphics 630 | Apple M1 Max GPU (32-core) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 6 | 8 |
| Потоковий | 12 | 8 |
| Частота | 2.9 ГГц | 3.2 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 4,3 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 6 | 10 |
| Кількість потоків | 12 | 10 |
| Частота шини | 100 МГц | Немає даних |
| Множник | 29x | Немає даних |
| Швидкість шини | 8 ГТ/с | Немає даних |
| Кеш 1-го рівня | 64 КБ (на ядро) | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | 256КБ (на ядро) | 24МБ (загальний) |
| Кеш 3-го рівня | 12 МБ (загальний) | Немає даних |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | Немає даних | 2 |
| Потоковий | Немає даних | 2 |
| Частота | Немає даних | 2.1 ГГц |
Пакет
| Техпроцес | 14 нанометрів | 5 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 65 Вт | 50 Вт |
| Сокет | LGA-1200 | Apple M-Socket |
| Критична температура | 100°C | Немає даних |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 57 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Intel UHD Graphics 630 | Apple M1 Max GPU (32-core) |
| Частота GPU | 350 МГц | 450 МГц |
| Boost частота GPU | 1100 МГц | 1296 МГц |
| Шейдерні блоки | 192 | 4096 |
| TMUs | 24 | 256 |
| ROPs | 3 | 128 |
| Обчислювальні блоки | 24 | 512 |
| TGP | 15 Вт | 60 Вт |
| IGPU FLOPS | 0,42 терафлопс | 10,6 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - DDR4-2666 | - LPDDR5-6400 |
| Макс. розмір | 128 ГБ | 64 ГБ |
| Кількість каналів | 2 | 8 |
| Макс. пропускна здатність | 41.6 ГБ/c | 409,6 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Intel Core i5 10400 | Немає даних |
| Версія PCI Express | 3.0 | Немає даних |
| Макс. ліній PCI Express | 16 | Немає даних |