Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 (2020) та Apple M2 Max (2023) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший — класичний десктопний CPU від Intel із 6 ядрами та 12 потоками, другий — флагманський чип Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через високу продуктивність M2 Max та доступність i5-10400. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та реальні сценарії, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно перевершує Intel Core i5 10400 за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 62%, багатопотокова — більш ніж удвічі, а інтегрована графіка майже вдвічі потужніша. При цьому обидва процесори мають однакову максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), що робить M2 Max ідеальним вибором для мобільних пристроїв. Однак i5-10400 залишається бюджетним рішенням для стаціонарних ПК, де не потрібна екстремальна швидкість.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Max набирає 68 балів проти 42 у i5-10400, що дає приріст у 62% у Geekbench 6 (2695 vs 1499).
  • Багатопотокова продуктивність: M2 Max має 33 бали проти 14, а в Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (14767 vs 7614).
  • Інтегрована графіка: M2 Max отримує 40 балів проти 22, що підтверджується швидкістю обробки фото (149.6 vs 54.5 зображень/сек).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M2 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що критично для ноутбуків.
  • Дата виходу: i5-10400 вийшов у травні 2020, M2 Max — у січні 2023, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 14767

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 14891

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i5-10400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 4864
TMUs 24 304
ROPs 3 152
Обчислювальні блоки 24 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 22), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак i5-10400 може бути кращим для ПК з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний стаціонарний ПК для базових завдань або ігор з дискретною графікою. Для ноутбуків чи професійної роботи M2 Max буде значно ефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів енергоефективності, але M2 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в MacBook.

Наскільки M2 Max швидший у багатопотокових завданнях?

У Cinebench R23 багатоядерний результат M2 Max (14767) майже вдвічі вищий за i5-10400 (7614), що дає приріст понад 90% у відеомонтажі, компіляції та рендерингу.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з відео?

Так, M2 Max значно кращий завдяки вищій швидкості обробки фото (149.6 vs 54.5 зображень/сек) та трасуванню променів (17 vs 9.62 Mpixels/сек), що прискорює експорт та рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.