Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs Intel Core i9 12950HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та Intel Core i9 12950HX — це процесори різних поколінь і класів. Перший вийшов у 2020 році для настільних ПК, другий — мобільний флагман 2022 року. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють ті, хто вагається між потужним ноутбуком і бюджетним десктопом. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12950HX значно випереджає Core i5 10400 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 23395 проти 7614) та однопотоковою (2009 проти 1132). Він також має потужнішу інтегровану графіку та новішу архітектуру. Однак Core i5 10400 є дешевшим рішенням для стаціонарного ПК, де не потрібна екстремальна обчислювальна потужність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте i9, для бюджетного десктопа — i5.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: i5 10400 (Comet Lake, 2020) проти i9 12950HX (Alder Lake, 2022) — новіша архітектура забезпечує вищу продуктивність на такт.
  • Кількість ядер та потоків: i5 10400 має 6 ядер / 12 потоків, тоді як i9 12950HX пропонує 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних) та 24 потоки, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 багатоядерний результат i9 (14264) більш ніж удвічі вищий за i5 (6113). У Passmark багатоядерний — 32346 проти 12114.
  • Інтегрована графіка: i9 12950HX має потужнішу графіку (оцінка 44 проти 22), що дає змогу запускати деякі ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоспоживання та тепловиділення: i5 10400 споживає менше енергії (TDP 65 Вт), тоді як i9 12950HX — мобільний чип із TDP до 55 Вт, але потребує ефективного охолодження в ноутбуці.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 23395

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 1090 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 119.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 338.5 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 426.1 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 259.2 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 56.3 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 114.5 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 27.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 2544
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 14264

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 112.4 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 82.4 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 138M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 42.1M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 21.9 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 374.9 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 2127 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 3826
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 32346

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 10 травня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i5-10400 i9-12950HX
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.9 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 23x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-55 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Сайт Intel Core i9 12950HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i5 10400 чи i9 12950HX?

Intel Core i9 12950HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 2009 проти 1132) та новішій архітектурі. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи можна порівнювати настільний i5 10400 і мобільний i9 12950HX?

Так, хоча це різні платформи. i9 12950HX — мобільний процесор, але завдяки гібридній архітектурі він перевершує i5 10400 майже в усіх завданнях. Однак для стаціонарного ПК i5 10400 може бути вигіднішим через нижчу ціну.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D?

Intel Core i9 12950HX кращий завдяки більшій кількості ядер і вищій багатопотоковій продуктивності. У тесті Ray tracing він показує 27.9 Mpixels/sec проти 9.62 у i5, що свідчить про значно швидший рендеринг.

Чи варто купувати i5 10400 у 2024 році?

Для бюджетних збірок і невибагливих завдань — так. Він все ще справляється з офісними програмами та іграми на середніх налаштуваннях. Однак для вимогливих завдань краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100). Однак i5 10400 має вищий TDP (65 Вт), а i9 12950HX (55 Вт) оптимізований для мобільних пристроїв, що дозволяє йому бути ефективнішим у співвідношенні продуктивність на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.