Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400 vs Intel Processor N200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400 та Intel Processor N200 — два представники різних поколінь та цінових сегментів. Перший — це перевірений часом шестиядерник для настільних ПК, випущений у 2020 році. Другий — сучасний енергоефективний чіп 2023 року, орієнтований на бюджетні ноутбуки та міні-ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 10400 значно випереджає Intel Processor N200 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 7614 проти 3010) та одноядерних завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 1499 проти 903). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, відео та компіляції. Однак Processor N200 виграє в енергоефективності та сучасності архітектури. Якщо вам потрібна потужність для роботи та ігор — обирайте i5-10400. Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та компактних систем — N200 буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-10400 має 6 ядер і 12 потоків, тоді як N200 — 4 ядра і 4 потоки. У Cinebench R23 багатоядерний результат i5 майже в 2.5 рази вищий (7614 проти 3010).
  • Одноядерна швидкість: i5-10400 швидший у Geekbench 6 одноядерний (1499 проти 903) та Passmark одноядерний (2568 проти 1904), що дає перевагу в іграх і повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але N200 споживає значно менше енергії (TDP близько 6 Вт проти 65 Вт у i5), що робить його ідеальним для пасивного охолодження.
  • Інтегрована графіка: i5-10400 має кращу інтегровану графіку (Intel UHD 630) з вищим показником (22 проти 15), що забезпечує кращу продуктивність у простих іграх та відео.
  • Дата виходу та платформа: i5-10400 вийшов у 2020 році для сокета LGA1200, а N200 — у 2023 році для сучасних бюджетних ноутбуків, що впливає на сумісність і доступність систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1132 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 7614 3010

GeekBench v6

File compression 438.2 MB/sec 321.5 MB/sec
Clang compilation 47.1 Klines/sec 13.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 137.5 pages/sec 72.5 pages/sec
PDF Renderer 201.7 Mpixels/sec 82.8 Mpixels/sec
Text processing 148.5 pages/sec 98.7 pages/sec
Background blur 33.2 images/sec 12.5 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 25.9 images/sec
Ray tracing 9.62 Mpixels/sec 3.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1499 903
Geekbench 6 (багатоядерний) 6113 2747

PassMark

Integer math 41.8 GOps/sec 17.5 GOps/sec
Floating point math 26.1 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 21M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 6.8M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 3.8 GBytes/sec
Data compression 188 MBytes/sec 52.8 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 383 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 2.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2568 1904
Passmark CPU (багатоядерний) 12114 5126

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i5-10400 N200
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (32 EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (32 EU)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 15 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400 Сайт Intel Processor N200
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10400 чи Intel Processor N200?

Intel Core i5 10400 значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. N200 підійде лише для дуже простих або старих ігор.

Чи варто купувати Intel Processor N200 для офісної роботи?

Так, для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) N200 цілком достатній, особливо завдяки низькому енергоспоживанню та сучасній платформі.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Processor N200 значно енергоефективніший: його TDP близько 6 Вт проти 65 Вт у i5-10400, що робить його ідеальним для компактних і безшумних систем.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в монтажі відео?

Так, i5-10400 значно кращий: у тесті Background blur він обробляє 33.2 зображення/с проти 12.5 у N200, а в Ray tracing — 9.62 Mpixels/с проти 3.53.

Який процесор обрати для домашнього медіацентру?

Для медіацентру краще підійде Intel Processor N200 через низьке енергоспоживання та пасивне охолодження, хоча i5-10400 буде потужнішим для важких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.