Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F та AMD Ryzen 5 7540U — два процесори різних поколінь і цільових сегментів. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на настільні ПК, другий — мобільний чип 2023 року. Незважаючи на різницю в архітектурі та призначенні, обидва здатні впоратися з повсякденними завданнями, іграми та роботою. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: продуктивність, енергоефективність, бенчмарки та інтегрована графіка.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7540U значно випереджає Intel Core i5 10400F за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують тести Cinebench R23 (1789 проти 1110 в одноядерному, 9892 проти 7610 в багатоядерному). Він також демонструє кращі результати в Geekbench 6 та Passmark. Хоча i5 10400F має вищий рейтинг енергоефективності за даними сайту, реальне енергоспоживання Ryzen 5 7540U (як мобільного чипа) зазвичай нижче. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному або мобільному форматі — обирайте Ryzen. Для стаціонарного бюджетного ПК i5 10400F залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7540U має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 1789 проти 1110 у Intel Core i5 10400F.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 5 7540U набирає 9892 бали, тоді як i5 10400F — 7610, що свідчить про перевагу AMD у багатозадачності.
  • Ryzen 5 7540U значно швидше обробляє файли: стиснення даних 988.4 MB/s проти 452.1 MB/s у конкурента.
  • Інтегрована графіка Ryzen 5 7540U оцінюється вище (33 бали проти 21), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Intel Core i5 10400F вийшов у 2020 році та не має вбудованого графічного ядра, на відміну від новішого AMD Ryzen 5 7540U (2023 рік).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 9892

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 8822

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 23 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-10400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 32x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,28 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10400F чи AMD Ryzen 5 7540U?

AMD Ryzen 5 7540U забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак i5 10400F може бути кращим у стаціонарних збірках з дискретною відеокартою, оскільки його частоти стабільніші при охолодженні.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400F у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і вже маєте дискретну відеокарту. Проте для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі, зокрема Ryzen 5 7540U, який пропонує кращу продуктивність та енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 5 7540U як мобільний чип споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7540U для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (9892 в Cinebench R23) та швидшій обробці даних (988.4 MB/s), Ryzen 5 7540U краще впорається з рендерингом та відеомонтажем, ніж i5 10400F.

Чи можна порівнювати настільний i5 10400F з мобільним Ryzen 5 7540U?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори використовуються в ПК та ноутбуках. Ryzen 5 7540U демонструє вищу продуктивність у бенчмарках, що робить його сильнішим вибором у більшості сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.