Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs AMD Ryzen 7 7735U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F та AMD Ryzen 7 7735U — два процесори різних поколінь і призначення. Перший — це доступний 6-ядерний CPU для настільних ПК, випущений у 2020 році, другий — енергоефективний 8-ядерний чип для ноутбуків 2023 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоспоживання та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7735U значно випереджає Intel Core i5 10400F за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на ~35%, багатопотокова — на ~70% (Cinebench R23). Процесор AMD також має інтегровану графіку Radeon 680M, що дає змогу грати в сучасні ігри без дискретної відеокарти, тоді як i5 10400F потребує окремого GPU. Однак i5 10400F залишається непоганим бюджетним рішенням для збірки ПК з відеокартою, особливо якщо ви не потребуєте високої багатопотоковості.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i5 10400F має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 7735U — 8 ядер і 16 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Інтегрована графіка: i5 10400F не має вбудованого GPU, а Ryzen 7 7735U оснащений графікою Radeon 680M, яка підтримує легкі ігри та відеомонтаж без дискретної карти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Ryzen 7 7735U (35 Вт TDP) споживає значно менше енергії, ніж i5 10400F (65 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 7735U демонструє вищі результати в Geekbench 6 (1976 проти 1459) та Cinebench R23 (1490 проти 1110), що позначається на швидкодії в іграх і повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 Ryzen 7 7735U набирає 10085 балів проти 7610 у i5 10400F, а в Passmark багатоядерний результат майже вдвічі вищий (21191 проти 12198), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 1490
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 10085

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 729.6 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 71.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 160.3 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 254.5 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 205.1 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 18.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 1976
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 8697

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 81.7 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 44 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 256 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 1013 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 16.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 3279
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 21191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-10400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.9 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,75 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 27x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 28 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт AMD Ryzen 7 7735U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 7735U має вищу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку Radeon 680M, що дає змогу грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Intel i5 10400F потребує дискретної відеокарти, але з нею може забезпечити кращу продуктивність у важких іграх.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10400F без відеокарти?

Ні, цей процесор не має інтегрованої графіки, тому для роботи ПК обов'язково потрібна дискретна відеокарта. AMD Ryzen 7 7735U, навпаки, може працювати без окремого GPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високу енергоефективність, але AMD Ryzen 7 7735U споживає всього 35 Вт, тоді як Intel i5 10400F — 65 Вт. Це робить Ryzen кращим вибором для ноутбуків і компактних систем.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D?

AMD Ryzen 7 7735U завдяки 8 ядрам і вищим багатопотоковим показникам (Cinebench R23: 10085 проти 7610) швидше справляється з рендерингом і компіляцією. Інтегрована графіка також прискорює відеомонтаж.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400F у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК з дискретною відеокартою. Він все ще забезпечує гідну продуктивність у більшості ігор і завдань, але поступається Ryzen 7 7735U в багатозадачності та енергоефективності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.