Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs AMD Ryzen 7 8700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F та AMD Ryzen 7 8700F — це процесори різних поколінь, які представляють бюджетний та середній сегменти відповідно. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як другий дебютував у 2024 році на Zen 4. Незважаючи на різницю в часі, обидва CPU часто розглядають для збірки ПК з обмеженим бюджетом. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8700F значно випереджає Intel Core i5 10400F за всіма показниками продуктивності: він має вищі одно- та багатоядерні результати в Cinebench R23 (1788 vs 1110 та 17626 vs 7610 відповідно), а також удвічі швидший у Geekbench 6. Ryzen 7 8700F також демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох) та потужнішу інтегровану графіку. Якщо ваш бюджет дозволяє, вибір очевидний — AMD Ryzen 7 8700F. Однак i5 10400F залишається гідним варіантом для базових завдань або ігор з дискретною відеокартою.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 8700F має значно вищу однопотокову продуктивність (71 бал проти 41), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність Ryzen 7 8700F майже в 2.5 рази вища (33 бали проти 14), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та багатозадачності.
  • У Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 7 8700F набирає 17626 балів, тоді як i5 10400F — лише 7610, що підтверджує суттєву різницю в архітектурі.
  • Інтегрована графіка в Ryzen 7 8700F оцінюється в 42 бали проти 21 у i5 10400F, що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 7 8700F вийшов на 4 роки пізніше (2024 проти 2020), тому підтримує новіші технології (наприклад, PCIe 5.0 та DDR5), але це залежить від платформи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 1788
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 17626

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 107.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 288.9 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 406.9 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 283.4 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 67.1 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 112.9 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 2745
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 14313

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 100.7 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 62.8 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 106M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 43M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 22.2 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 370.3 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 1682 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 3882
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 30999

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 14 травня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-10400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.9 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 41x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт AMD Ryzen 7 8700F
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10400F чи AMD Ryzen 7 8700F?

AMD Ryzen 7 8700F кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (71 проти 41) та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо з чутливою до CPU оптимізацією.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400F у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет дуже обмежений, а для ігор ви плануєте використовувати дискретну відеокарту. Однак для робочих завдань, таких як рендеринг або компіляція, i5 10400F значно поступається сучаснішим моделям.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 10400F чи AMD Ryzen 7 8700F?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 7 8700F забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Чи підтримує AMD Ryzen 7 8700F DDR5 та PCIe 5.0?

Так, Ryzen 7 8700F підтримує DDR5 та PCIe 5.0, але це залежить від материнської плати (чипсет AM5). Intel Core i5 10400F працює тільки з DDR4 та PCIe 3.0, що обмежує можливості апгрейду.

Який процесор кращий для багатозадачності та робочих завдань?

AMD Ryzen 7 8700F значно кращий для багатозадачності завдяки вищій багатоядерній продуктивності (33 бали проти 14). Він удвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6 (багатоядерний).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.