Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F і AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори з різних епох та цінових категорій. Перший — доступний 6-ядерний CPU 2020 року для бюджетних збірок, другий — флагманський 16-ядерний чип 2023 року з технологією 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно випереджає Intel Core i5 10400F майже в усіх сценаріях: багатопотокова продуктивність вища в 4-5 разів (Cinebench R23: 36291 проти 7610), однопотокова — майже вдвічі. Ryzen 9 також має вбудовану графіку, що дає змогу обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань. Однак i5 10400F залишається чудовим бюджетним варіантом для ігор та офісних завдань завдяки низькій ціні та достатній продуктивності. Вибір залежить від вашого бюджету та потреб: для максимальної потужності — Ryzen 9, для економного рішення — i5 10400F.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i5 10400F має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X3D — 16 ядер і 32 потоки, що дає йому величезну перевагу в багатозадачності.
  • Частоти: Базова частота i5 10400F становить 2.9 ГГц (макс. 4.3 ГГц), а Ryzen 9 7950X3D працює на 4.2 ГГц (макс. 5.7 ГГц), що забезпечує вищу однопотокову продуктивність.
  • Кеш-пам'ять: Ryzen 9 7950X3D має 128 МБ кешу L3 завдяки технології 3D V-Cache, що критично для ігрової продуктивності, тоді як i5 10400F — лише 12 МБ.
  • Енергоспоживання: TDP i5 10400F становить 65 Вт, а Ryzen 9 7950X3D — 120 Вт, що робить Intel більш енергоефективним для простих завдань.
  • Інтегрована графіка: i5 10400F не має вбудованої графіки (потрібна дискретна відеокарта), натомість Ryzen 9 7950X3D оснащено графікою Radeon 610M для базового виведення зображення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 36291

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 19920

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-10400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2.9 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10400F чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно краще завдяки 3D V-Cache та вищим частотам, що забезпечує більше FPS у сучасних іграх. i5 10400F підійде для бюджетних збірок, але поступається в продуктивності.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400F у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений і вам потрібен базовий ігровий або офісний ПК. Однак для важких завдань (рендеринг, монтаж) краще обрати сучасніший процесор.

Яка різниця в енергоспоживанні між i5 10400F та Ryzen 9 7950X3D?

Intel Core i5 10400F споживає 65 Вт, а AMD Ryzen 9 7950X3D — 120 Вт. Для простих завдань Intel економніший, але Ryzen 9 виправдовує витрати продуктивністю.

Чи можна використовувати Ryzen 9 7950X3D без відеокарти?

Так, завдяки вбудованій графіці Radeon 610M можна виводити зображення для офісних завдань та перегляду відео, але для ігор чи рендерингу потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 9 7950X3D набагато потужніший: 16 ядер і вищі частоти забезпечують у 4-5 разів швидшу обробку в Cinebench R23, що робить його ідеальним для професійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.