Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-10400F і Apple M2 — це два процесори з різних світів: перший призначений для настільних ПК на базі x86, другий — для ноутбуків Mac на ARM-архітектурі. i5-10400F вийшов у 2020 році, має 6 ядер і 12 потоків, але позбавлений вбудованої графіки. Apple M2, представлений у 2022-му, пропонує 8 ядер (4 продуктивних + 4 енергоефективних) та потужну інтегровану графіку. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями — від ігор до професійної роботи.

Короткий висновок. Apple M2 значно випереджає Intel Core i5-10400F майже в усіх сценаріях: однопотокова продуктивність вища на 58%, багатопотокова — на 14% (за даними Geekbench 6). M2 також демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Однак i5-10400F залишається хорошим вибором для ігрового ПК з дискретною відеокартою, оскільки він дешевший і сумісний з широким асортиментом материнських плат. Якщо вам потрібна мобільність, тиша та економія енергії — обирайте M2, для стаціонарного бюджетного геймінгу — i5-10400F.

Основні відмінності

  • Apple M2 має на 44% вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2589 проти 1459), що дає перевагу в швидкодії додатків та інтерфейсу.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M2 набирає 8667 балів проти 7610 у i5-10400F, тобто на 14% швидше при меншому енергоспоживанні.
  • M2 оснащений потужною інтегрованою графікою (10 ядер GPU), тоді як i5-10400F взагалі не має вбудованого відео — обов'язкова дискретна карта.
  • Енергоефективність M2 набагато вища завдяки 5-нм техпроцесу, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках порівняно з 14-нм i5-10400F.
  • У тесті стиснення файлів M2 обробляє 1130 MB/сек проти 452.1 MB/сек у i5-10400F — різниця майже в 2.5 рази на користь Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 8667

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 10122

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i5-10400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 18 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 GPU
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,86 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5-10400F чи Apple M2?

Для ігор краще підійде Intel Core i5-10400F, оскільки він сумісний з потужними дискретними відеокартами, а бібліотека ігор під Windows значно ширша. Apple M2 має обмежену підтримку ігор через архітектуру ARM.

Чи можна порівнювати продуктивність i5-10400F та M2 в робочих завданнях?

Так, M2 виграє в однопотокових задачах (браузинг, офіс) і кодуванні відео, а i5-10400F може бути конкурентним у багатопотокових сценаріях завдяки 12 потокам, але M2 все одно швидший у більшості тестів.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core i5-10400F?

Так, i5-10400F не має вбудованої графіки, тому для виведення зображення обов'язково потрібна окрема відеокарта. Apple M2 має інтегровану графіку, яка підходить для більшості завдань.

Який процесор енергоефективніший: i5-10400F чи M2?

Apple M2 значно енергоефективніший завдяки 5-нм техпроцесу. Він споживає менше енергії та виділяє менше тепла, що робить його ідеальним для ноутбуків. i5-10400F потребує потужнішого охолодження.

Який процесор обрати для збірки нового ПК у 2025 році?

Якщо ви збираєте стаціонарний ПК для ігор або роботи з Windows — обирайте i5-10400F або новіші моделі Intel. Якщо вам потрібен ноутбук з тривалою автономністю та тихою роботою — Apple M2 буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.