Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs Intel Core i5 11320H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F і Intel Core i5 11320H — два популярні процесори від Intel, які часто порівнюють при виборі ПК чи ноутбука. Перший — це настільний чип 10-го покоління, випущений у 2020 році, другий — мобільний процесор 11-го покоління для ноутбуків, що з'явився у 2021. Незважаючи на різні платформи, обидва мають схожу архітектуру, але відрізняються за продуктивністю, енергоспоживанням та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів і допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i5 10400F — настільний процесор, який пропонує вищу багатопотокову продуктивність (7610 балів у Cinebench R23 багатоядерному) завдяки 6 ядрам і 12 потокам. Він краще підходить для стаціонарних ПК, де важлива обчислювальна потужність у завданнях, як-от рендеринг чи компіляція. Intel Core i5 11320H, хоч і має нижчий багатоядерний результат (5980 балів), виграє в одноядерних тестах (1456 проти 1110 у Cinebench R23 одноядерному) та енергоефективності, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків із тривалою автономністю. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності — обирайте 10400F, а для мобільності та швидкої реакції в повсякденних завданнях — 11320H.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 10400F має вищу багатопотокову продуктивність: 7610 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 5980 у 11320H, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core i5 11320H перевершує в одноядерних завданнях: 1456 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1110 у 10400F, що забезпечує швидшу реакцію в іграх та повсякденних програмах.
  • 11320H демонструє кращу енергоефективність (оцінка 100 у категорії), що робить його придатним для ноутбуків, тоді як 10400F орієнтований на стаціонарні ПК з вищим енергоспоживанням.
  • У тесті File compression 11320H значно швидший: 692.7 MB/sec проти 452.1 MB/sec у 10400F, що важливо для роботи з архівами.
  • 10400F виграє в Clang compilation (50.3 Klines/sec проти 32.2 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 1456
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 5980

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 692.7 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 32.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 127.9 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 153.6 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 181.9 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 25 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 69.4 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 5.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 1833
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 5773

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 21.7 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 14.4M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 123.9 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 8.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 2954
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 10981

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 21 червня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Tiger Lake
Номер моделі i5-10400F i7-11320H
Інтегрована графіка Немає Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.9 ГГц 2.5-3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 25-32x
Швидкість шини 8 ГТ/с 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 28-35 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт Intel Core i5 11320H
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1350 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,07 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10400F чи 11320H?

Intel Core i5 11320H має вищу одноядерну продуктивність (1456 балів у Cinebench R23), що дає перевагу в іграх, які чутливі до частоти ядра. Однак 10400F також добре справляється з іграми завдяки 6 ядрам, але його продуктивність може бути нижчою в сучасних проектах.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10400F для рендерингу та відеомонтажу?

Так, 10400F чудово підходить для рендерингу та відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (7610 балів у Cinebench R23). Він обробляє складні завдання швидше, ніж 11320H.

Який процесор енергоефективніший: 10400F чи 11320H?

Intel Core i5 11320H є енергоефективнішим, оскільки це мобільний процесор із нижчим TDP. Він має оцінку 100 в енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою роботою від батареї.

Який процесор краще вибрати для роботи з архівами та стисненням даних?

Intel Core i5 11320H значно швидший у стисненні файлів (692.7 MB/sec проти 452.1 MB/sec у 10400F), тому він краще підходить для роботи з архівами.

Чи варто купувати Intel Core i5 10400F у 2024 році?

Так, 10400F залишається хорошим вибором для бюджетних стаціонарних ПК, особливо для багатозадачності та рендерингу. Однак для ноутбуків або завдань, що вимагають високої одноядерної продуктивності, краще розглянути 11320H або новіші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.