Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs Intel Core i5 8265U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F та Intel Core i5 8265U — два популярні процесори, що належать до різних сегментів. Перший — це настільний CPU для ігрових та робочих збірок, другий — мобільний чіп для ноутбуків. Хоча обидва мають 6 ядер, їхня архітектура, частоти та енергоспоживання суттєво різняться. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 10400F значно випереджає i5 8265U за багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується результатами Cinebench R23 (7610 проти 2622) та Geekbench 6 (6263 проти 3281). Він також демонструє кращу однопотокову роботу та швидкість у завданнях, як-от компіляція коду чи обробка фото. Однак i5 8265U має інтегровану графіку UHD 620, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, та значно нижче енергоспоживання, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте 10400F. Для мобільності та базових завдань підійде 8265U.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 10400F має значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 він набирає 7610 балів, тоді як i5 8265U — лише 2622.
  • Однопотокова продуктивність також краща у 10400F: Passmark одноядерний тест показує 2546 проти 2062 у 8265U.
  • Core i5 8265U оснащений інтегрованою графікою UHD 620, що дозволяє працювати без окремої відеокарти, тоді як 10400F не має вбудованого GPU.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають високий рейтинг 100, але 8265U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт), що робить його придатним для ноутбуків, тоді як 10400F потребує 65 Вт.
  • У реальних завданнях, таких як компіляція Clang, 10400F обробляє 50.3 Klines/sec, а 8265U — лише 19.1 Klines/sec, що вказує на суттєву перевагу в робочих навантаженнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 828
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 2622

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 241.9 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 19.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 78.7 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 128 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 16.8 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 33.2 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 4.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 1236
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 3281

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 21.9 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 13.3 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 10.3M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 2 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 78 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 407 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 2062
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 5945

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 28 серпня 2018
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Whiskey Lake
Номер моделі i5-10400F i5-8265U
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.9 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 16x
Швидкість шини 8 ГТ/с 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 37,5 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт Intel Core i5 8265U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics 620
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,42 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10400F чи i5 8265U?

Intel Core i5 10400F значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та можливості встановлення потужної дискретної відеокарти. i5 8265U підходить лише для казуальних ігор через інтегровану графіку.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10400F без відеокарти?

Ні, Intel Core i5 10400F не має вбудованого графічного ядра, тому для роботи системи обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший: i5 10400F чи i5 8265U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але i5 8265U споживає лише 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як 10400F потребує 65 Вт.

Для яких завдань підійде Intel Core i5 8265U?

Intel Core i5 8265U чудово підходить для офісних завдань, веб-серфінгу, перегляду відео та легкої роботи з графікою завдяки інтегрованій графіці та низькому енергоспоживанню.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Intel Core i5 10400F має значно кращу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 він набирає 7610 балів проти 2622 у i5 8265U, що робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.