Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10400F vs Intel Core i7 6700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10400F та Intel Core i7 6700K — це два популярні процесори, які часто порівнюють у бюджетному та середньому сегменті. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — легендарний Skylake 2015 року. Обидва мають 6 ядер, але i5 підтримує 12 потоків, тоді як i7 — лише 8. Різниця в архітектурі, частотах та енергоспоживанні робить їх цікавими для різних завдань — від ігор до робочих навантажень. Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та реальну продуктивність, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 10400F випереджає Core i7 6700K у багатопотокових завданнях завдяки 12 потокам проти 8, що підтверджується бенчмарками: Cinebench R23 багатоядерний — 7610 проти 5644. В однопотоковій продуктивності i7 6700K має невелику перевагу (1130 vs 1110 у Cinebench), але вона майже непомітна в реальних сценаріях. i5 10400F енергоефективніший (TDP 65 Вт проти 91 Вт) і пропонує вищу продуктивність у компіляції, обробці PDF та трасуванні променів. Для ігор та роботи з багатозадачністю i5 10400F є більш сучасним і вигідним вибором, особливо з огляду на нижче енергоспоживання та свіжішу архітектуру.

Основні відмінності

  • Кількість потоків: i5 10400F має 12 потоків (6 ядер/12 потоків), тоді як i7 6700K — лише 8 (4 ядра/8 потоків), що дає перевагу в багатозадачності та рендерингу.
  • Енергоспоживання: TDP i5 10400F становить 65 Вт, а i7 6700K — 91 Вт, що робить молодшу модель енергоефективнішою та холоднішою.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 i5 10400F набирає 7610 балів проти 5644 у i7 6700K, що на ~35% більше, аналогічна перевага в Geekbench 6 (6263 vs 5072).
  • Однопотокова продуктивність: i7 6700K незначно випереджає i5 10400F у Geekbench 6 (1512 vs 1459) та Cinebench (1130 vs 1110), але різниця мінімальна для реальних завдань.
  • Інтегрована графіка: i5 10400F не має вбудованого GPU, тоді як i7 6700K оснащений HD Graphics 530, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1110 1130
Cinebench R23 (багатоядерний) 7610 5644

GeekBench v6

File compression 452.1 MB/sec 428.4 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 35.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 116.8 pages/sec
PDF Renderer 190.7 Mpixels/sec 168.3 Mpixels/sec
Text processing 151 pages/sec 152.1 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 28 images/sec
Photo processing 51.9 images/sec 50.9 images/sec
Ray tracing 10.3 Mpixels/sec 6.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1459 1512
Geekbench 6 (багатоядерний) 6263 5072

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 28.1 GOps/sec
Floating point math 26 GOps/sec 17.4 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 30M Primes/sec
Random string sorting 23.3M Strings/sec 15.8M Strings/sec
Data encryption 4.2 GBytes/sec 3.1 GBytes/sec
Data compression 186.6 MBytes/sec 125.7 MBytes/sec
Physics 699 Frames/sec 640 Frames/sec
Extended instructions 12.5B Matrices/sec 8.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2546 2504
Passmark CPU (багатоядерний) 12198 8929

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 5 серпня 2015
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Skylake
Номер моделі i5-10400F i7-6700K
Інтегрована графіка Немає HD Graphics 530

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.9 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 91 Вт
Сокет LGA-1200 LGA-1151
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 1,75 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2133
- DDR3L-1600
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 34,1 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10400F Сайт Intel Core i7 6700K
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel HD Graphics 530
Boost частота GPU Немає даних 1150 МГц

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i5 10400F чи i7 6700K?

Для ігор i5 10400F є кращим вибором завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та свіжішій архітектурі. Він забезпечує стабільніший FPS у сучасних проєктах, хоча в однопотокових сценаріях i7 6700K має невелику перевагу.

Чи варто купувати i7 6700K у 2024 році?

i7 6700K залишається працездатним для базових завдань та ігор, але його 8 потоків і високе TDP (91 Вт) роблять його менш вигідним порівняно з i5 10400F, який пропонує кращу продуктивність за нижчого енергоспоживання.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i5 10400F значно енергоефективніший завдяки TDP 65 Вт проти 91 Вт у i7 6700K. Це означає менше нагрівання та нижчі витрати на охолодження.

Чи підтримують ці процесори розгін?

i7 6700K має розблокований множник і підтримує розгін, тоді як i5 10400F заблокований. Однак i5 10400F все одно демонструє вищу продуктивність у стоковому режимі.

Який процесор краще підходить для робочих завдань, як-от компіляція чи рендеринг?

i5 10400F значно швидший у багатопотокових завданнях: компіляція Clang — 50.3 Klines/sec проти 35.7, трасування променів — 10.3 Mpixels/sec проти 6.53. Для роботи з відео, 3D та програмування він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.