Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10500 vs AMD Ryzen 5 4600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10500 та AMD Ryzen 5 4600H — два популярні процесори 2020 року, які часто порівнюють у збірках середнього рівня. Перший орієнтований на настільні ПК, другий — на потужні ноутбуки. Обидва мають по 6 ядер, але відрізняються архітектурою, частотами та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 10500 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому балу Cinebench R23 (8209 проти 7935) та Geekbench 6 (6502 проти 5529), а також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів і обробці фото. AMD Ryzen 5 4600H трохи попереду в одноядерних тестах (1148 проти 1082 у Cinebench R23), що може дати невелику перевагу в деяких іграх. Водночас Ryzen 5 4600H — мобільний процесор, тому він споживає менше енергії, що критично для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК — обирайте i5-10500. Для ігрового ноутбука з хорошим балансом — Ryzen 5 4600H.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 10500 має вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (6502 проти 5529) та Cinebench R23 (8209 проти 7935), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 5 4600H випереджає в одноядерному тесті Cinebench R23 (1148 проти 1082) та Geekbench 6 (1492 проти 1468), що може дати невелику перевагу в чутливих до частоти іграх.
  • У тесті Passmark багатоядерний результат Ryzen 5 4600H вищий (14425 проти 13417), що свідчить про кращу оптимізацію в деяких синтетичних навантаженнях.
  • Intel i5-10500 значно швидший у стисненні файлів (521.7 MB/s проти 389.7 MB/s) та обробці фото (53.3 images/s проти 42.3 images/s), що важливо для контент-мейкерів.
  • AMD Ryzen 5 4600H — мобільний процесор з нижчим TDP (45 Вт проти 65 Вт у Intel), тому він енергоефективніший і краще підходить для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1082 1148
Cinebench R23 (багатоядерний) 8209 7935

GeekBench v6

File compression 521.7 MB/sec 389.7 MB/sec
Clang compilation 50 Klines/sec 44.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 146.7 pages/sec 102.7 pages/sec
PDF Renderer 210.7 Mpixels/sec 161 Mpixels/sec
Text processing 147.9 pages/sec 131.6 pages/sec
Background blur 33.9 images/sec 30.7 images/sec
Photo processing 53.3 images/sec 42.3 images/sec
Ray tracing 10.6 Mpixels/sec 11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1468 1492
Geekbench 6 (багатоядерний) 6502 5529

PassMark

Integer math 44.9 GOps/sec 46.3 GOps/sec
Floating point math 28 GOps/sec 27.2 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 28M Primes/sec
Random string sorting 25.9M Strings/sec 22.1M Strings/sec
Data encryption 5.2 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 206.3 MBytes/sec 205.4 MBytes/sec
Physics 756 Frames/sec 633 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 13.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2826 2433
Passmark CPU (багатоядерний) 13417 14425

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 січня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i5-10500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 6

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 31x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Vega 6
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 192 384
TMUs 24 24
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10500 Сайт AMD Ryzen 5 4600H
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10500 чи AMD Ryzen 5 4600H?

Обидва забезпечують хорошу ігрову продуктивність, але Ryzen 5 4600H має трохи вищу одноядерну частоту, що може дати +5-10% у деяких іграх. Однак i5-10500 краще справляється з фоновими завданнями.

Чи варто використовувати Intel Core i5 10500 для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (особливо в Geekbench 6 та Cinebench) i5-10500 краще підходить для рендерингу відео та роботи з великими проектами в Premiere Pro або DaVinci Resolve.

Який процесор споживає менше енергії?

AMD Ryzen 5 4600H споживає менше енергії (TDP 45 Вт проти 65 Вт у Intel), що робить його ідеальним для ноутбуків, де важлива автономність та охолодження.

Чи можна порівнювати настільний i5-10500 з мобільним Ryzen 5 4600H?

Так, це коректне порівняння, оскільки обидва мають 6 ядер і 12 потоків, але варто враховувати, що i5-10500 розрахований на стаціонарні ПК, а Ryzen 5 4600H — на ноутбуки.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core i5 10500 показує вищу швидкість компіляції (50 Klines/sec проти 44.8 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників, які часто збирають проекти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.