Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10500 vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10500 і AMD Ryzen 7 3800X — два процесори, що вийшли з різницею в рік, але досі актуальні для бюджетних та середніх збірок. Перший — представник 10-го покоління Intel з 6 ядрами та 12 потоками, другий — 8-ядерний 16-потоковий чип на архітектурі Zen 2. У цьому порівнянні ми розберемо, який з них краще впорається з іграми, рендерингом та повсякденними завданнями, спираючись на реальні бенчмарки та оцінки.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800X випереджає Intel Core i5 10500 майже в усіх сценаріях завдяки більшій кількості ядер і потоків. У багатопотокових тестах, як-от Cinebench R23, він набирає 13848 балів проти 8209, що робить його значно кращим для рендерингу, компіляції та архівування. В однопотокових завданнях різниця менша (1346 проти 1082), але Ryzen також попереду. Однак Core i5 10500 може бути вигіднішим для офісних ПК або ігор, де важлива частота, а не кількість ядер. Якщо ваш бюджет обмежений, i5 — гідний вибір, але для продуктивної роботи 3800X — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3800X має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i5 10500 — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 3800X набирає 13848 балів, що на 69% більше, ніж 8209 у Core i5.
  • Однопотокова продуктивність Geekbench 6 у Ryzen 7 3800X (1781) на 21% вища, ніж у Core i5 (1468), що впливає на швидкість ігор.
  • Швидкість компіляції Clang у Ryzen 7 3800X становить 77.2 Klines/sec, що значно перевищує 50 Klines/sec у Core i5.
  • У тесті File compression Ryzen 7 3800X демонструє 702 MB/sec проти 521.7 MB/sec у Core i5, що робить його кращим для роботи з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1082 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 8209 13848

GeekBench v6

File compression 521.7 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 50 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 146.7 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 210.7 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 147.9 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 33.9 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 53.3 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 10.6 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1468 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 6502 8592

PassMark

Integer math 44.9 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 28 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 25.9M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 5.2 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 206.3 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 756 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2826 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 13417 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i5-10500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.1 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 31x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10500 Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 10500 чи AMD Ryzen 7 3800X?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність. Ryzen 7 3800X має вищі одноядерні бали (1346 проти 1082 у Cinebench), тому він забезпечує більше FPS, особливо в сучасних іграх, які використовують багато ядер.

Чи варто купувати Intel Core i5 10500 у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви плануєте використовувати ПК для офісних завдань, серфінгу або ігор на середніх налаштуваннях. Але для рендерингу чи відеомонтажу краще обрати Ryzen 7 3800X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100.0 за нашими даними. Однак Ryzen 7 3800X споживає більше енергії під навантаженням через більшу кількість ядер, але це компенсується вищою продуктивністю.

Чи підходять ці процесори для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 3800X значно кращий завдяки 8 ядрам: у Cinebench R23 багатоядерний результат 13848 проти 8209. Він швидше впорається з рендерингом, компіляцією та обробкою фото.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

За нашими даними, AMD Ryzen 7 3800X має трохи вищий показник інтегрованої графіки (31.0 проти 24.0), але обидва не призначені для ігор без дискретної відеокарти. Для базових завдань різниця несуттєва.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.