Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10500 vs AMD Ryzen 7 7800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10500 та AMD Ryzen 7 7800X — це процесори різних поколінь та цінових категорій. Перший вийшов у 2020 році та належить до лінійки Comet Lake, другий — це сучасний чип на архітектурі Zen 4, представлений у 2023 році. Незважаючи на те, що обидва є десктопними рішеннями, вони суттєво відрізняються за технічними характеристиками, продуктивністю в бенчмарках та енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X значно випереджає Intel Core i5 10500 за всіма показниками продуктивності. Він пропонує вдвічі більше потоків (16 проти 12), вищі тактові частоти (до 5.4 ГГц) та значно кращі результати в бенчмарках: Cinebench R23 багатоядерний — 22564 проти 8209, Geekbench 6 одноядерний — 1971 проти 1468. Якщо ваш бюджет дозволяє і ви потребуєте максимальної швидкодії для ігор або робочих завдань, Ryzen 7 7800X є очевидним вибором. Однак Intel Core i5 10500 може бути доречним для бюджетних збірок або офісних ПК, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Кількість ядер та потоків: Intel Core i5 10500 має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 7800X — 8 ядер і 16 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Тактова частота: Базова частота Ryzen 7 7800X становить 4.5 ГГц, а максимальна в турбо — 5.4 ГГц, що значно вище за 3.1 ГГц (базова) та 4.5 ГГц (турбо) у i5 10500.
  • Продуктивність у бенчмарках: Ryzen 7 7800X демонструє майже втричі вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (22564 проти 8209) та значно кращі одноядерні результати.
  • Інтегрована графіка: У Ryzen 7 7800X встановлено графіку Radeon Graphics (Ryzen 7000) з вищим показником у 50 балів, тоді як i5 10500 має лише 24 бали за інтегрованою графікою.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність, але Ryzen 7 7800X досягає вищої продуктивності на ват завдяки сучаснішій архітектурі Zen 4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1082 1971
Cinebench R23 (багатоядерний) 8209 22564

GeekBench v6

File compression 521.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 50 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 146.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 210.7 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 147.9 pages/sec Немає даних
Background blur 33.9 images/sec Немає даних
Photo processing 53.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 10.6 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1468 Немає даних
Geekbench 6 (багатоядерний) 6502 Немає даних

PassMark

Integer math 44.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 28 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 36M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 25.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 5.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 206.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 756 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 12B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2826 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 13417 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-10500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.1 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 31x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 40 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає даних

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10500 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10500 чи AMD Ryzen 7 7800X?

AMD Ryzen 7 7800X значно кращий для ігор завдяки вищим тактовим частотам (до 5.4 ГГц), більшій кількості ядер і потоків, а також сучаснішій архітектурі Zen 4. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i5 10500 у 2024 році?

Intel Core i5 10500 може бути доцільним лише для дуже бюджетних збірок або офісних завдань. Для ігор або роботи з вимогливими додатками краще розглянути сучасніші моделі, як-от AMD Ryzen 7 7800X.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7800X має кращу інтегровану графіку Radeon Graphics (Ryzen 7000) з оцінкою 50 балів, тоді як Intel Core i5 10500 — лише 24 бали. Це дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

AMD Ryzen 7 7800X підтримує PCIe 5.0 та DDR5, тоді як Intel Core i5 10500 обмежений PCIe 3.0 та DDR4. Це робить Ryzen більш перспективним для майбутніх апгрейдів.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 7800X значно кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (22564 балів у Cinebench R23 проти 8209). Він швидше обробляє рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.