Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10500T vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10500T та Apple M3 Pro — це два процесори з різних епох і архітектур. Перший вийшов у 2020 році як енергоефективне рішення для десктопів, тоді як M3 Pro — це потужний чип від Apple 2023 року, створений для ноутбуків Mac. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через високу продуктивність M3 Pro і доступність i5-10500T. У цьому огляді ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i5 10500T за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 80%, багатопотокова — майже втричі, а інтегрована графіка вдвічі потужніша. M3 Pro також демонструє кращі результати в бенчмарках (Geekbench 6: 3158 vs 1374 одноядерний) і забезпечує вищу швидкість у реальних завданнях — від компіляції до обробки фото. Однак i5-10500T залишається актуальним для бюджетних збірок і базових офісних завдань завдяки низькій ціні та енергоефективності.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність: 1977 проти 1072 балів у Cinebench R23.
  • Багатоядерна продуктивність M3 Pro в 2 рази вища: 15106 проти 7428 балів у Cinebench R23.
  • M3 Pro значно швидший у роботі з файлами: стиснення даних 1550 MB/s проти 336.5 MB/s у i5-10500T.
  • Інтегрована графіка M3 Pro вдвічі потужніша (41 бал проти 19 балів), що дає перевагу в графічних завданнях.
  • Intel Core i5 10500T вийшов у 2020 році, а M3 Pro — у 2023, що пояснює різницю в архітектурі та техпроцесі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1072 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 7428 15106

GeekBench v6

File compression 336.5 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 42.5 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 109.1 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 165.8 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 136.1 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 28.3 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 44.9 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 8.73 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1374 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 5199 15070

PassMark

Integer math 36.2 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 20.1M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 160.9 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 525 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2289 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 10088 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M3
Номер моделі i5-10500T Немає даних
Інтегрована графіка ® UHD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 6
Частота 2.3 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 25-35 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel® UHD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 24 144
ROPs 3 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10500T Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10500T чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro пропонує кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх. Однак i5-10500T може бути кращим вибором для ПК з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i5 10500T у 2025 році?

Так, для бюджетних офісних або мультимедійних збірок i5-10500T все ще актуальний завдяки низькій ціні та енергоефективності. Але для продуктивних завдань краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший: i5-10500T чи M3 Pro?

Обидва процесори мають високу енергоефективність (100 балів у відповідному рейтингу). M3 Pro споживає менше енергії завдяки сучасному техпроцесу, але i5-10500T також є T-серією з низьким TDP.

Чи підходить Apple M3 Pro для рендерингу та відеомонтажу?

Так, M3 Pro демонструє високу продуктивність у багатопотокових завданнях (15106 балів у Cinebench R23) і швидку обробку графіки, що робить його відмінним вибором для професійної роботи з відео та 3D.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M3 Pro значно швидший: компіляція Clang — 124.1 Klines/s проти 42.5 Klines/s у i5-10500T. Це робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.