Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10500T vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10500T і Intel Processor N100 — два представники різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у 2020 році як енергоефективний десктопний чип із 6 ядрами, тоді як N100 — це сучасний мобільний процесор 2023 року для бюджетних ноутбуків та міні-ПК. Незважаючи на різницю в часі виходу, обидва мають однаковий показник енергоефективності, але суттєво відрізняються за обчислювальною потужністю. Розберімо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 10500T значно випереджає N100 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 7428 проти 2949 балів, а Passmark багатоядерний — 10088 проти 5504. Це робить i5 10500T кращим вибором для роботи з відео, компіляції коду чи одночасного запуску кількох додатків. Однак N100, будучи новішим, демонструє гідну однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 1216 проти 1374) і споживає менше енергії. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i5 10500T, для базових офісних завдань та економії енергії підійде N100.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 10500T має в 2.5 рази вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (7428 проти 2949), що робить його значно потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова продуктивність: різниця менша, але i5 10500T все ж випереджає N100 у Geekbench 6 одноядерному (1374 проти 1216) та Passmark одноядерному (2289 проти 1943).
  • Інтегрована графіка: i5 10500T отримує вищий бал за графіку (19 проти 15), що підтверджується кращою швидкістю обробки зображень (44.9 проти 22.6 зображень/сек) та трасування променів (8.73 проти 3.1 Mpixels/сек).
  • Швидкість компіляції та архівування: i5 10500T компілює код у 3.4 рази швидше (42.5 Klines/сек проти 12.6) та архівує файли на 48% швидше (336.5 MB/сек проти 227.3).
  • Дата виходу та архітектура: i5 10500T (2020) побудований на архітектурі Comet Lake з 6 ядрами/12 потоками, тоді як N100 (2023) — це 4-ядерний чип на архітектурі Alder Lake-N, орієнтований на максимальну енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1072 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 7428 2949

GeekBench v6

File compression 336.5 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 42.5 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 109.1 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 165.8 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 136.1 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 28.3 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 44.9 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 8.73 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1374 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 5199 2595

PassMark

Integer math 36.2 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 20.1M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 160.9 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 525 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2289 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 10088 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i5-10500T N100
Інтегрована графіка ® UHD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 25-35 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel® UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10500T Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 10500T має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він забезпечить більш плавний геймплей у легких іграх. Для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Processor N100 для офісних завдань?

Так, N100 чудово впорається з браузером, текстовими редакторами та відеодзвінками. Його енергоефективність робить його ідеальним для тихих та економних міні-ПК.

Який процесор швидше у відеомонтажі?

Intel Core i5 10500T значно швидший завдяки більшій кількості ядер та вищій багатопотоковій продуктивності. Він краще підходить для рендерингу та експорту відео.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але N100 споживає менше енергії в реальних умовах завдяки новішій архітектурі та меншій кількості ядер.

Який процесор обрати для домашнього сервера?

Intel Core i5 10500T пропонує більше ядер і вищу продуктивність, що робить його кращим вибором для віртуалізації та багатозадачності. N100 підійде для легких серверних завдань з низьким енергоспоживанням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.