Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600K vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10600K та AMD Ryzen 7 4800U — два процесори з різними підходами до архітектури. Перший — потужний десктопний чип для настільних ПК, другий — енергоефективний мобільний процесор для ноутбуків. Обидва вийшли у 2020 році, але їхні сценарії використання суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести продуктивності та допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core i5 10600K випереджає AMD Ryzen 7 4800U за однопотоковою продуктивністю (49 проти 45 балів) та демонструє кращі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1391 проти 1235) і Geekbench 6 (одноядерний: 1647 проти 1573). Він також швидший у завданнях, як-от стиснення файлів (616.5 MB/s проти 401.5 MB/s) та обробка тексту (171.7 стор./с проти 132.9 стор./с). Однак Ryzen 7 4800U має вищий багатоядерний результат у Passmark (16689 проти 14299) та кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Для ігор та стаціонарних ПК краще обрати i5-10600K, а для мобільності та автономності — Ryzen 7 4800U.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 10600K має вищу однопотокову продуктивність (49 балів проти 45), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до тактової частоти.
  • AMD Ryzen 7 4800U перевершує i5-10600K у багатоядерному тесті Passmark (16689 проти 14299), що свідчить про кращу багатопотокову роботу в деяких сценаріях.
  • У Cinebench R23 (одноядерний) i5-10600K показує 1391 бал проти 1235 у Ryzen 7 4800U, що підтверджує його лідерство в однопотокових завданнях.
  • Ryzen 7 4800U є мобільним процесором з низьким енергоспоживанням, тоді як i5-10600K потребує потужної системи охолодження та окремої відеокарти.
  • У тесті на трасування променів Ryzen 7 4800U демонструє 15.1 Mpixels/s проти 12.1 Mpixels/s у i5-10600K, що може бути корисним у професійних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 9762

GeekBench v6

File compression 616.5 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 61.5 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 164 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 223.5 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 171.7 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 29.4 images/sec 28 images/sec
Photo processing 60.7 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 12.1 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1647 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 7352 6147

PassMark

Integer math 47.7 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 29.7 GOps/sec 34 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 26.7M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 13.8 GBytes/sec
Data compression 212.7 MBytes/sec 226.8 MBytes/sec
Physics 813 Frames/sec 730 Frames/sec
Extended instructions 14.2B Matrices/sec 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2920 2570
Passmark CPU (багатоядерний) 14299 16689

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 січня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i5-10600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 18x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 10-25 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Vega 8
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600K Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10600K чи AMD Ryzen 7 4800U?

Intel Core i5 10600K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1391 бал у Cinebench R23 проти 1235) та більшій швидкості в одноядерних тестах. Однак він потребує окремої відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 7 4800U для ноутбуків?

Так, Ryzen 7 4800U створений спеціально для ноутбуків. Він має високу енергоефективність (100 балів) і низьке тепловиділення, що забезпечує тривалу автономність.

Який процесор швидше обробляє файли: i5-10600K чи Ryzen 7 4800U?

Intel Core i5 10600K швидше стискає файли (616.5 MB/s проти 401.5 MB/s) і обробляє текст (171.7 стор./с проти 132.9 стор./с), що робить його кращим для офісних завдань.

Чи мають ці процесори вбудовану графіку?

Обидва мають інтегровану графіку (25 балів), але вона слабка для сучасних ігор. Для i5-10600K рекомендовано дискретну відеокарту, а Ryzen 7 4800U підходить для мультимедіа.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 4800U виграє в багатоядерному тесті Passmark (16689 проти 14299), що робить його кращим для багатозадачності та рендерингу в мобільному форматі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.