Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600K vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10600K та AMD Ryzen 7 5800X3D — це два процесори з різних епох та цінових категорій. Перший вийшов у 2020 році як потужне рішення для ентузіастів на платформі LGA1200, другий — у 2022 році з унікальною технологією 3D V-Cache, що кардинально підвищує ігрову продуктивність. Незважаючи на те, що i5 10600K має 6 ядер і 12 потоків, а Ryzen 7 5800X3D — 8 ядер і 16 потоків, їхнє порівняння показує, наскільки великим є розрив у багатопотокових завданнях та іграх. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та реальній продуктивності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X3D значно випереджає Intel Core i5 10600K за більшістю показників. У багатоядерному тесті Cinebench R23 він набирає 14804 бали проти 10489, а в Passmark багатоядерний результат майже вдвічі вищий — 28304 проти 14299. Однопотокова продуктивність також краща: Geekbench 6 одноядерний 2113 проти 1647. Хоча i5 10600K має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100, але за іншими шкалами), Ryzen 7 5800X3D забезпечує набагато кращу продуктивність у ресурсомістких завданнях та іграх завдяки 3D V-Cache. Якщо ваш бюджет дозволяє, вибір очевидний на користь AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i5 10600K має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 5800X3D — 8 ядер і 16 потоків, що дає йому перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 7 5800X3D набирає 14804 бали, що на 41% більше, ніж 10489 у i5 10600K. У Passmark багатоядерний результат майже вдвічі вищий: 28304 проти 14299.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800X3D також швидший в одноядерних тестах: Geekbench 6 одноядерний 2113 проти 1647, Passmark одноядерний 3233 проти 2920.
  • Ігрова продуктивність: Завдяки технології 3D V-Cache Ryzen 7 5800X3D значно краще проявляє себе в іграх, особливо в сценах з високим навантаженням на кеш, що підтверджується вищими показниками в бенчмарках, як-от Background blur (54.7 проти 29.4 images/sec) та Ray tracing (19.9 проти 12.1 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але з огляду на те, що Ryzen 7 5800X3D споживає більше енергії, i5 10600K може бути більш економним у легких завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 14804

GeekBench v6

File compression 616.5 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 61.5 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 164 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 223.5 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 171.7 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 29.4 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 60.7 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 12.1 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1647 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 7352 11198

PassMark

Integer math 47.7 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 29.7 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 26.7M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 212.7 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 813 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 14.2B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2920 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 14299 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-10600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600K Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 10600K чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

AMD Ryzen 7 5800X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, що підвищує продуктивність у більшості сучасних ігор. Він має вищі показники в бенчмарках, як-от Background blur та Ray tracing.

Чи варто купувати Intel Core i5 10600K у 2024 році?

Intel Core i5 10600K все ще може бути хорошим бюджетним варіантом для ігор середнього рівня та повсякденних завдань, але він значно поступається Ryzen 7 5800X3D у багатопотоковій продуктивності та іграх.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 5800X3D має значно кращу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 14804 проти 10489, а в Passmark багатоядерний 28304 проти 14299.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають інтегровану графіку, але вона слабка для ігор. Ryzen 7 5800X3D має дещо вищий рейтинг інтегрованої графіки (38 проти 25), але для ігор все одно потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 7 5800X3D кращий для відеомонтажу та рендерингу завдяки більшій кількості ядер і вищій багатопотоковій продуктивності, що підтверджується тестами Clang compilation (80.7 проти 61.5 Klines/sec) та PDF Renderer (316.9 проти 223.5 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.