Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600K vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10600K та AMD Ryzen 9 7945HX — це процесори з різних епох і сегментів. Перший — настільний чип 2020 року з 6 ядрами та 12 потоками, орієнтований на ігрові збірки. Другий — мобільний флагман 2023 року з 16 ядрами та 32 потоками, створений для потужних ноутбуків. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через високі показники продуктивності. У цьому матеріалі ми детально розберемо ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i5 10600K за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 34333 проти 10489) та одноядерною швидкістю (Geekbench 6: 2955 проти 1647). Він також має кращу інтегровану графіку та новішу архітектуру. Проте i5-10600K є настільним процесором і може бути кращим вибором для бюджетних ігрових ПК завдяки нижчій ціні та можливості розгону. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи відеомонтажу в ноутбуці — обирайте Ryzen 9 7945HX. Для класичного ігрового десктопа з обмеженим бюджетом — i5-10600K.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 9 7945HX має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Core i5 10600K — лише 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу AMD у багатозадачності.
  • Продуктивність у бенчмарках: Ryzen 9 7945HX набирає 34333 бали в Cinebench R23 (багатоядерний) проти 10489 у i5-10600K, що майже втричі більше.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7945HX оснащений значно потужнішим вбудованим відеоядером (68 балів проти 25), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7945HX досягає вищої продуктивності на ват завдяки сучаснішій архітектурі Zen 4.
  • Дата виходу та платформа: Core i5 10600K вийшов у 2020 році для настільних ПК (сокет LGA1200), а Ryzen 9 7945HX — у 2023 році для мобільних пристроїв (ноутбуки), що визначає сферу їхнього застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 34333

GeekBench v6

File compression 616.5 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 61.5 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 164 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 223.5 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 171.7 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 29.4 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 60.7 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 12.1 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1647 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 7352 20188

PassMark

Integer math 47.7 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 29.7 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 26.7M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 212.7 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 813 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 14.2B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2920 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 14299 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-10600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 4.1 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 25x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 55-75 Вт
Сокет LGA-1200 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 610M
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600K Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10600K чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Для ігор на настільному ПК краще обрати Core i5 10600K, оскільки він має високу одноядерну продуктивність і підтримує розгін. Ryzen 9 7945HX — мобільний чип, і його потенціал розкривається лише в ноутбуках.

Чи можна порівнювати настільний i5-10600K із мобільним Ryzen 9 7945HX?

Так, але слід враховувати різне призначення: i5-10600K створений для стаціонарних ПК, а Ryzen 9 7945HX — для ноутбуків. Вони належать до різних форм-факторів, що впливає на можливості охолодження та енергоспоживання.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i5 10600K за багатопотоковою продуктивністю завдяки 16 ядрам і 32 потокам. У тесті Cinebench R23 він набирає 34333 бали проти 10489.

Чи варто купувати Intel Core i5 10600K у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК і не потребуєте багатоядерної потужності. Він досі добре справляється з більшістю ігор, особливо після розгону, і має доступну ціну на вторинному ринку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7945HX забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки техпроцесу 5 нм, тоді як i5-10600K використовує 14 нм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.