Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600K vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 10600K та Apple M2 Ultra — це процесори з різних світів: перший створений для настільних ПК на архітектурі x86, другий — флагманський чип Apple для професійних Mac. Незважаючи на різницю в поколіннях (2020 проти 2023), обидва пропонують високу продуктивність, але з різним акцентом. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 10600K у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 10489) та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Водночас i5 10600K залишається гідним вибором для ігор та бюджетних збірок завдяки сумісності з широким спектром материнських плат і відеокарт. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у професійному софті та енергоефективність — обирайте M2 Ultra. Для ігор та універсального ПК з можливістю апгрейду — i5 10600K.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra майже втричі швидший у Cinebench R23 (28924 проти 10489) і Geekbench 6 (21387 проти 7352).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra з 64-ядерним GPU значно потужніший (56.5 зображень/сек у Background blur проти 29.4).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra випереджає i5 10600K (Geekbench 6: 2685 проти 1647), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Сумісність: i5 10600K працює на платформі LGA1200 з підтримкою DDR4 та дискретних відеокарт, тоді як M2 Ultra інтегрований виключно в Mac Studio та Mac Pro.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 28924

GeekBench v6

File compression 616.5 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 61.5 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 164 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 223.5 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 171.7 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 29.4 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 60.7 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 12.1 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1647 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 7352 21387

PassMark

Integer math 47.7 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 29.7 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 26.7M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 212.7 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 813 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 14.2B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2920 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 14299 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i5-10600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 4.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 24
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 41x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 80 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 10600K чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i5 10600K кращий для ігор, оскільки він сумісний з потужними дискретними відеокартами та має ширшу підтримку ігор на Windows. M2 Ultra обмежений екосистемою macOS.

Чи варто міняти Intel Core i5 10600K на Apple M2 Ultra?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду — M2 Ultra дасть значний приріст продуктивності. Для ігор та звичайних завдань апгрейд не є обов'язковим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (64 ядра), що дозволяє працювати з відео 4K/8K та легкими іграми без дискретної відеокарти. У i5 10600K графіка UHD 630 підходить лише для базових завдань.

Яка різниця в енергоспоживанні між Intel Core i5 10600K та Apple M2 Ultra?

Обидва процесори мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для компактних систем.

Чи можна використовувати Intel Core i5 10600K для професійних завдань?

Так, але він поступається M2 Ultra в багатопотокових сценаріях. Для рендерингу, компіляції або роботи з великими файлами M2 Ultra буде ефективнішим. i5 10600K підходить для легшого професійного софту та ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.