Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 10600K vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-10600K і Apple M4 (8-Core) — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Intel вийшов у 2020 році для настільних ПК, а Apple M4 дебютував у 2024 році в ноутбуках. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями: чи то ігри, чи то професійна робота.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i5-10600K за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3671 проти 1647) та енергоефективністю. Він також має потужнішу інтегровану графіку. Однак i5-10600K пропонує вищу багатопотокову продуктивність у деяких синтетичних тестах (Passmark багатоядерний: 14299 проти даних M4). Якщо вам потрібен мобільний та енергоефективний процесор для роботи та творчості — обирайте Apple M4. Для ігор на настільному ПК з можливістю розгону — i5-10600K.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3671 проти 1647 у i5-10600K, що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Intel Core i5-10600K демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (14299), тоді як Apple M4 лідирує в Cinebench R23 багатоядерному (11228 проти 10489).
  • Apple M4 оснащений потужнішою інтегрованою графікою (8-ядерний GPU), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Процесор Intel споживає значно більше енергії (125 Вт TDP) і потребує активного охолодження, тоді як Apple M4 розроблений для пасивного охолодження в ноутбуках.
  • Apple M4 вийшов у 2024 році та використовує архітектуру ARMv9, що забезпечує вищу енергоефективність і новітні інструкції, тоді як i5-10600K базується на старій архітектурі Comet Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1391 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 10489 11228

GeekBench v6

File compression 616.5 MB/sec Немає даних
Clang compilation 61.5 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 164 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 223.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 171.7 pages/sec Немає даних
Background blur 29.4 images/sec Немає даних
Photo processing 60.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 12.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1647 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 7352 13670

PassMark

Integer math 47.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 29.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 46M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 26.7M Strings/sec Немає даних
Data encryption 4.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 212.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 813 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 14.2B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2920 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 14299 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i5-10600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 4.1 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 41x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 10600K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5-10600K чи Apple M4?

Для ігор краще підійде Intel Core i5-10600K, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами та має вищу багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах. Apple M4 обмежений екосистемою Mac і не призначений для важких ігор.

Чи можна порівнювати продуктивність Intel Core i5-10600K та Apple M4?

Так, але слід враховувати різні архітектури (x86 проти ARM) та призначення (настільний ПК проти ноутбука). Apple M4 значно швидший в одноядерних завданнях, але i5-10600K може бути кращим у багатопотокових сценаріях завдяки вищій частоті.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та виробничому процесу. Він споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків. Intel Core i5-10600K потребує потужного охолодження та більше електроенергії.

Чи підходить Intel Core i5-10600K для відеомонтажу?

Так, i5-10600K добре справляється з відеомонтажем завдяки 6 ядрам і 12 потокам, але Apple M4 з потужною інтегрованою графікою та оптимізацією в macOS може бути продуктивнішим у цьому завданні.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Apple M4 кращий для повсякденних завдань завдяки вищій одноядерній продуктивності та енергоефективності. Він забезпечує швидшу роботу в браузері, офісних програмах та легкому контенті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.